Aktuality

Nové Subaru Outback oficiálne! Pod kapotou má až 260 koní:

Japonci zavítali na autosalón do New Yorku so šiestou generáciou populárneho Subaru Outback. Tento praktický kríženec patrí k najobľúbenejším modelom značky aj u nás, v minulom roku si ho totiž vybralo takmer 30 % zákazníkov Subaru. Tradičných fanúšikov značky poteší najmä tým, že novo predstavený model si aj naďalej zachováva všetky vyhľadávané prvky predchodcu, vrátane symetrického pohonu všetkých štyroch kolies, špičkových asistenčných systémov či výbornej priestorovej ponuky na palube.

Nové Subaru Outback oficiálne! Pod kapotou má až 260 koní:

Pri šiestej generácii sa Japonci rozhodli reagovať na kritiku zákazníkov, ktorá bola v minulosti namierená na vzhľad interiéru či menej výkonné motorizácie. Subaru Outback totiž nemožno označiť za lacné auto, no interiér ani parametre výkonu v minulosti úplne nezodpovedali nastavenej cenníkovej cene. Podarilo sa to japonskej automobilka napraviť? Palubná doska po novom pôsobí oveľa hodnotnejším dojmom, všadeprítomné sú kvalitné materiály či nové dekoračné prvky. Nový je tiež multimediálny systém s vertikálnou orientáciou 11,6“ stredového displeja. Napriek viditeľnej digitalizácii musíme Outback pochváliť za ponechanie základných fyzických tlačidiel na ovládanie hlasitosti či teploty klimatizácie. Éra poctivých analógových prístrojov pokračuje aj v kaplnke prístrojov, kde nájdeme ručičkový rýchlomer a otáčkomer.

Nové Subaru Outback oficiálne! Pod kapotou má až 260 koní:

Pod kapotou sa objavuje atmosférický štvorvalec o objeme 2,5 litra s výkonom 136 kW a krútiacim momentom 239 Nm. Novinkou je silnejší 2,4-litrový prepĺňaný benzínový motor s veľmi zaujímavým výkonom až 194 kW (260 k) a krútiacim momentom 376 Nm. Všetky spomínané jednotky sú štandardne vybavené CVT prevodovkou Lineartronic. Radosť z výkonného motora pod kapotou nového Subaru však môže veľmi rýchlo pokaziť informácia o tom, že ide o parametre modelov pre americký trh. Oficiálne údaje k európskej verzii ešte neboli zverejnené, no pre prísnejšie emisné normy sa silnejší agregát s najväčšou pravdepodobnosťou na starý kontinent zrejme vôbec nedostane. Očakávame skôr príchod hybridnej verzie s technikou od partnerskej automobilky Toyota.

Prečítajte si aj:


Značke Subaru sa na Slovensku rekordne darí! Takéto čísla im môžu mnohí konkurenti závidieť:

Peter Orosz


Novinka je postavená na upravenej globálnej platforme Subaru, ktorá prináša až 70 % zvýšenie torznej tuhosti karosérie. Okrem toho automobilka deklaruje až o 40 % lepšiu absorpciu energie pri čelnom alebo bočnom náraze. Štandardne môžete očakávať asistenčné systémy známe pod značkou EyeSight s monitorovaním pruhov a adaptívnym tempomatom.

Dátum uvedenia novej generácie na európsky trh nie je známy. S najväčšou pravdepodobnosťou dôjde k zverejneniu ďalších informácií v priebehu najbližších mesiacov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?