Aktuality

Fiat sa vyhol pokutám za emisie elegantným spôsobom! Takto obišiel európske normy:

Tipo Poradca pri kúpe

Talianska vynaliezavosť a mentalita sa nezaprela ani v tomto prípade, keď koncernu FCA hrozili pokuty za nedodržiavanie flotilových emisných limitov. Do budúceho roka budú automobilky nútené stlačiť priemerné emisie nových áut pod 95 g CO2/km. V súčasnosti však koncern FCA túto hodnotu prekračuje o takmer 30 gramov CO2/km, čo by za normálnych okolností mohlo koncern stáť niekoľko miliárd eur na pokutách za neplnenie limitov.

Fiat však našiel trhlinu v pravidlách Európskej únie, ktorá povoľuje spájanie viacerých výrobcov, ktorých vozidlá budú použité pri počítaní priemerných emisií. To v preklade znamená, že jednotlivé automobilky sa môžu spájať za účelom znižovania emisného priemeru všetkých vozidiel. Koncern Fiat Chrysler sa tak v rýchlosti dohodol so spoločnosťou Tesla na tom, že jej elektromobily s nulovými emisiami budú môcť byť započítané do spoločnej európskej flotily vozidiel. To im pomôže splniť nové emisné normy EÚ, čím sa vyhnú miliardovým pokutám.

Hlasujte za Miss Drive 2019 a vyhrajte Hyundai i30 Fastback

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie