Aktuality

Autobusár nafúkal takmer 2 promile! Na palube boli aj cestujúci

Alkohol a šoférovanie

Nie je tomu tak dávno, kedy policajti z Obvodného oddelenia z Trenčína avizovali zvýšený počet kontrol v trenčianskom kraji. Dôvodom bol najmä nezodpovedný šofér, ktorý si aj napriek doživotnému zákazu vedenia motorových vozidiel za volant sadol. Aby toho nebolo dosť, alkohol-tester ukázal hodnotu 2,44 promile! Ako je to v podobných prípadoch nad 1 promile, policajti ho obmedzili na osobnej slobode a bolo voči nemu vznesené obvinenie za marenie výkonu úradného rozhodnutia a teraz mu hrozí až 2 ročné väzenie.

Máme pár dní po incidente, opäť Trenčiansky kraj a opäť dočinenia s alkoholom za volantom. Tentoraz je to ešte vážnejšie, za volant autobusu si sadol s 2 promilami. Obrovské šťastie, že sa nikomu nič nestalo a včas ho skontrolovali policajti. V tom čase sa v autobuse nachádzalo 5 cestujúcich. 45-ročný Róbert bol obmedzený na osobnej slobode a čaká na verdikt. Za uvedený trestný čin mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na 2 - 5 rokov. Uznajte, stojí ten alkohol za tieto problémy?

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie