Aktuality

Očakávania sa naplnili: Daimler sa spája s Geely, smarty budú vyrábať v Číne

Zhejiang Geely Holding Group (Geely Holding) a Daimler AG (Daimler) dnes oznámili založenie spoločného globálneho podniku, v ktorom bude každá spoločnosť vlastniť rovnaký 50 percentný podiel. Cieľom je ďalší rozvoj značky smart, priekopníka mestskej mobility, ako lídra v segmente elektromobilov.

Na základe dohody o spoločnom podniku sa bude v novom závode v Číne špecializovanom na elektromobily montovať ďalšia generácia elektromobilov smart určená pre globálny trh, ktorej predaj sa začne v roku 2022.

Partneri sa dohodli, že novú generáciu vozidiel smart z hľadiska dizajnu navrhne celosvetová sieť Mercedes-Benz Design a o oblasť vývoja sa postarajú globálne inžinierske centrá Geely. Výroba bude prebiehať v Číne.

Geely a Daimler budú vyrábať smart spoločne
Li Shufu (predseda Geely Holding) a Dieter Zetsche (predseda predstavenstva Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars)

V rámci programu vývoja vozidiel sa plánuje aj rozšírenie portfólia produktov smart do rýchlo expandujúceho segmentu B.

Až do uvedenia novej generácie smart v roku 2022 bude Daimler pokračovať vo výrobe súčasnej generácie vo svojich závodoch v Hambachu vo Francúzsku (smart EQ fortwo) a v Novo Mesto v Slovinsku (smart EQ forfour).

Závod v Hambachu zároveň prevezme novú úlohu vo výrobnej sieti divízie Mercedes-Benz Cars a v budúcnosti začne vyrábať kompaktný elektromobil Mercedes-Benz pod novou produktovou a technologickou značkou EQ.

Predpokladá sa, že založenie spoločného podniku by malo byť ukončené do konca roku 2019. Finančné podmienky spoločného podniku zatiaľ neboli zverejnené.

Prečítajte si aj:


Daimler možno skončí so smartom, o malé autá nie je dosť veľký záujem

Redakcia


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie