Aktuality

SEAT má za sebou rekordný rok, zamestnanci sa môžu tešiť na prémie

NAŽIVO Z PARÍŽA: SEAT Tarraco (2019)

Rok v číslach

A rekordný hneď v niekoľkých oblastiach. Oproti roku 2017 si polepšili o 33,4%. Len pre zaujímavosť, zisk sa vyšplhal na hodnotu 254 miliónov €. Vďačia hlavne nárastom predajov. V roku 2018 predali 517.600 kusov áut, čo je o 10,5% viac ako predošlý rok.

Čo na to prezident spoločnosti?

Svoje nadšenie neskrýval ani prezident spoločnosti SEAT Luca de Meo: „Dokončili sme prvý cyklus renovácie nášho portfólia so spustením predaja modelu Tarraco. Čoskoro sa pustíme do druhej fázy v oblasti elektrifikácie, zdieľanej mobility a konektivity s cieľom byť významným hráčom na trhu."

Prečítajte si aj:


TEST: SEAT Tarraco 1.5 TSI 2WD - Ako jazdí len s pohonom prednej nápravy?

Martin Šebesta


Bez povšimnutia neostanú ani zamestnanci

Ako uvádza Seat vo svojej tlačovej správe, aktuálne sa jeho modely vyrábajú v španielskom Martorelle, Kvasinách a v Mladej Boleslave, protugalskej Palmele, Bratislave a Wolfsburgu, kde vzniká Tarraco. V nasledujúcich mesiacoch sa na odmeny môžu tešiť aj zamestanci firmy, ktorí dostanú bonus 1.068€ v hrubom. Pre porovnanie, bonusy za minulý rok boli takmer o polovicu nižšie.
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie