Aktuality

Mazda predstavila nové sériové SUV! Zaradí sa medzi CX-3 a CX-5:

Niekoľko týždňov pred otvorením ženevského autosalónu nás Mazda lákala na predstavenie nového SUV. Všetci si pritom naivne mysleli, že pôjde len o akýsi vizionársky koncept, nad ktorým si dvakrát zasnívane povzdychneme a mávneme rukou. Len málokto čakal, že po stiahnutí plachty uvidíme plne vyvinutý sériový model, ktorý sa o niekoľko mesiacov dostane do výroby aj na cesty.

Prekvapení ukrýva hneď niekoľko! Tým prvým je asi samotné označenie modelu CX-30, ktoré zvádza k omylom. Menej zainteresovaní motoristi si toto označenie budú mýliť s malou CX-3kou, alebo budú CX-30ku považovať za jej nástupcu. Otázkou tiež je, prečo Mazda nepoužila označenie CX-4? Uvidíme onedlho ďalšiu SUV novinku? Ale teraz späť k novému crossoveru!

Mazda CX-30 predstavenie

Po stránke dizajnu CX-30 drží zavedený jazyk Kodo, najvýraznejším prvkom sú pomerne rozmerné plastové blatníky. Novinka stojí na základe najnovšej verzie platformy Skyactiv-Vehicle Architecture, ktorú CX-30 zdieľa s klasickým modelom Mazda 3. Na dĺžku má crossover 4 395 mm, na šírku 1 795 mm, na výšku 1 540 mm a jeho rázvor je na úrovni 2 655 mm. Objem kufra je udávaných 430 litrov. Voliteľne bude k dispozícii aj elektricky ovládané veko batožinového priestoru.

Stredový panel kopíruje zavedené línie Mazdy 3 a líši sa len v detailoch. Vo výbave nového crossoveru sa nachádzajú aj posledné asistenčné a bezpečnostné systémy vrátane monitoringu stavu vodiča alebo detekcie blížiacich sa vozidiel v križovatke. So spomínanou Mazdou 3 bude novinka zdieľať aj pohonné ústrojenstvo, vrátane revolučného agregátu Skyactiv-X. Samozrejmosťou tiež bude mild-hybridný pohon s malým elektromotorom a akumulátorom na prednej náprave.

Mazda CX-30 predstavenie

Novinka bude vybavená aj posledným systémom pohonu všetkých kolies i-Activ AWD a na výber bude v závislosti na motorizáciách manuálna alebo automatická prevodovka. Okrem iného uvedie Mazda v CX-30 tiež systém GVC Plus zaisťujúci vektorovanie krútiaceho momentu pribrzďovaním vonkajších kolies v zákrute. Predpokladáme, že sa novinka dostane na náš trh najskôr koncom tohto roka, prípadne až začiatkom budúceho. Cenou sa postaví niekde medzi malú Mazdu CX-3 a väčšiu CX-5, základ by mohol začínať na úrovni 22 000 eur.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie