Aktuality

Veľká fotogaléria nového Renault Clio: toto sa Francúzom vydarilo na plnej čiare!

Nový Renault Clio prekonal snáď všetky očakávania.

Nová generácia, v poradí už piata, vyniká krásnym vonkajším dizajnom s príznačnými štylizovanými LED svetlami, dynamickým profilom a hodnotným interiérom s obrovským centrálnym displejom.

Dodnes sa predalo viac ako 15 miliónov kusov malého mestského hatchbacku, pričom v priebehu takmer 30 rokov sa mu podarilo zachovať charakter šikovného, cenovo dostupného a pekného vozidla. Stále patrí medzi subkompakty, ale vďaka krásnemu interiéru a zovňajšku by ste ho možno tipovali o segment vyššie. Cliu sa dokonca darí natoľko, že od roku 2012 sa ho každý rok predáva viac a viac bez jediného medziročného poklesu predaja.

Renault Clio 2019 (veľká fotogaléria)

Dnes prichádza Clio s konvenčnými spaľovacími pohonnými jednotkami, ale výrobca už teraz avizuje rok 2022 a príchod hybridného modelu s názvom Clio E-Tech hybrid. Ten je súčasťou stratégie automobilky s názvom Drive the Future (2017-2022).

Čo je skutočne pôsobivé, Renault Clio ponúkne kompletne digitálny prístrojový panel s 10-palcovým displejom. Väčší variant bude zobrazovať aj mapu z navigácie. Ak si zákazník nevyberie digitálny kokpit, bude mať na výber z kombinácie analógu a 7-palcového displeja.

Renault Clio 2019 (veľká fotogaléria)

Na stredovej konzole tróni 9,3-palcový displej, respektíve dotykový tablet.

Hlavné svetlomety sú 100% tvorené z LED techniky bez ohľadu na úroveň výbavy - to sa len tak nevidí!

Prekvapivý je objem batožinového priestoru, ktorý dosahuje skvelých 391 litrov, čo je o 26 litrov viac ako vo štvrtej generácii - pritom je o 14 mm kratší. Clio teda v tomto ohľade prekonáva aj niektoré malé SUV-čka!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie