Aktuality

Najpredávanejšie SUV na Slovensku je Hyundai Tucson. Vieme, koľko sa ho predalo a ako sa darilo ostatným modelom

Hyundai Tucson 2019
Hyundai Tucson 2019

Patrí medzi najkrajšie esúvečka na trhu a po nedávnej modernizácii sa stal ešte atraktívnejšou voľbou. S rozumne nastavenou cenou a sumou, ktorú zaplatíte za plne vybavený model, sa Tucson opäť dostal na popredné priečky v predajnosti. V roku 2018 bol najpredávanejším vozidlom svojej kategórie SUV-C.

Rok 2018 bol pre značku Hyundai na Slovensku historicky najúspešnejší, pretože za dvanásť mesiacov predala presne 7 657 nových automobilov. V roku 2017 predala o sedem percent menej, čo je významný skok vpred. Automobilka oslovila zákazníkov predovšetkým cenami svojich modelov, ale aj pestrou technologickou výbavou a moderným vzhľadom jednotlivých vozidiel. Vďaka minuloročným číslam sa Hyundai stáva treťou najúspešnejšou značkou automobilov na Slovensku s trhovým podielom 7,1 percenta.

V kategórii vozidiel M1 trhový podiel kórejskej automobilky predstavuje 7,8 percenta, na tomto poli predala 7 621 vozidiel.

Spomedzi modelov sa najlepšie darilo i30-ke, pre ktorú sa rozhodlo 2 967 Slovákov.

Spomedzi esúvečiek zaznamenal najväčší predajný úspech zmienený Tucson s počtom predaných kusov 2 173, ďalej subkompaktné SUV-B Kona s počtom 356 predaných kusov a Santa Fe presvedčilo 147 ľudí. Pre model ix20 sa rozhodlo 352 Slovákov.

Očakávame, že najväčšie SUV Santa Fe bude v roku 2019 úspešnejšie, pretože štvrtá generácia dorazila na slovenský trh až v októbri. Práve aktuálna štvrtá generácia Santa Fe je natoľko atraktívna, že očakávame významnejší nárast jej predaja.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie