Aktuality

Hyundai predstavil čelné sklo budúcnosti. Vyzerá neskutočne!

Automobilka Hyundai plánuje posunúť Head-Up displeje na úplne novú úroveň. Chce ich doplniť o nové možnosti rozšírenej reality, vďaka ktorým sa na celej ploche čelného skla budú ukazovať trojrozmerné vizualizácie pokynov navigácie, rádia či iných systémov vozidla. Zvýrazniť dokáže aj zaujímavé body v okolí ako napríklad hrad, turistické chodníky či ceny palív najbližších čerpacích staníc. Okrem navigácie s funkciou rozšírenej reality by však nové čelné sklá mala byť schopné zobrazovať aj dianie okolo automobilu - napríklad sledovanie jazdných pruhov a varovanie pred vybočením, upozorňovanie na chodcov, autobusy, cyklistov, prechody.

Spoločnosť navyše upozornila na výrazný technologický rozdiel medzi súčasnými HUD displeji a svojou víziou budúcnosti. Kým HUD displeje zobrazujú informácie zrkadliace sa z LCD displeja umiestneného v palubnej doske, nová technológia by mala premietať holografické informácie priamo cez čelné sklo. Vodič by navyše nemal byť nútený nosiť žiadny headset, pretože systém by mal byť schopný automaticky nastaviť zobrazované údaje tak, aby plne zodpovedali uhlu pohľadu vodiča. Kedy sa tejto technológie dočkáme v praxi žiaľ nevieme.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?