Aktuality

Nemci vyhlásili najlepšie SUV a off-roady: fanúšikovia nemeckých áut budú zúriť

Nemecká anketa OFF ROAD Awards je jednou z tých, kde svoje hlasy pre jednotlivé modely automobiliek odovzdávajú nielen odborníci, ale aj laická verejnosť. Pre automobilky sa preto jedná o pomerne relevantný prieskum verejnej mienky a keď sa niektorej z nich podarí predrať na popredné priečky v hodnotení, je to dôvod na radosť.

Šampanské najnovšie praská aj v automobilke Mitsubishi.

Jej modelu SUV-kupé Eclipse Cross sa podarilo obsadiť 1. miesto v kategórii F - Crossover.
Okrem toho získalo Mitsubishi prvenstvo aj v kategórii J, ktorá bola vyhradená pre SUV-čka s alternatívnym pohonom. Tu exceloval Outlander PHEV.

Mitsubishi Outlander PHEV v teste pre auto motor a šport (foto: striz)

Prečítajte si aj:


TEST: Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 CVT - Nová doba

Majo Bóna


Zle si automobilka nestála ani v ostatných kategóriách: napríklad v kategórii A (Terénne SUV) obsadila s modelom Pajero tretie miesto (1. Jeep Wranger, 2. Lada 4×4), ďalej v kategórii C (kompaktné SUV) získal model ASX tretie miesto (1. Jeep Renegade, 2. Dacia Duster) a v kategórii D (SUV) sa opäť na treťom mieste objavil Outlander (1. BMW X3, 2. Volvo XC60).

V ankete si čitatelia odborného magazínu vyberajú svojich favoritov z viac ako 170 modelov v 13 rôznych kategóriách, uvádza Mitsubishi vo svojej tlačovej správe a pripomína, že na trh s SUV-kupé značka vstúpila iba minulý rok.

Popri tom je na mieste pripomenúť, že v ostatných kategóriách sa prvých pozícií v hodnoteniach verejnosti dočkali aj nemecké automobily BMW X3, Mercedes-Benz triedy G, Volkswagen Amarok či ohromný Mercedes-Benz Unimog.

Prečítajte si aj:


Test Mitsubishi Outlander 2.0 MIVEC 4WD: Pokojný kovboj

Majo Bóna


Prvá jazda: Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC CVT

ERIK STRÍŽ


Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Ak vás zaujíma čokoľvek, od zákonov po detaily mojich testov áut, môžete ma kedykoľvek kontaktovať. Odpovedám každému. Moje testy píšem s ohľadom na reálneho zákazníka a nie ako marketingový prospekt. Pre neho je kúpa auta významnou životnou udalosťou, ktorá ho stojí značnú časť príjmov. Preto sa často venujem praktickým záležitostiam, ako spotrebe, schopnosti motora zvládať záťaž, batožinovému priestoru či variabilite.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

Prvá jazda: Nový Hyundai i30 1.5 DPi a i30 Wagon N-Line 1.6 CRDi

Ako zvláda vylepšený Hyundai i30 s motorom 1.5 DPi mestské podmienky? A hodí sa do športovo ladeného kombi známy naftový motor 1.6 CRDI? Odpovede som sa snažil nájsť počas prvých jázd s hatchbackom a kombi i30 po facelifte. Veľa času som nepotreboval, autá presviedčajú o svojich kladoch už po prvých kilometroch.