Aktuality

Nemci vyhlásili najlepšie SUV a off-roady: fanúšikovia nemeckých áut budú zúriť

Nemecká anketa OFF ROAD Awards je jednou z tých, kde svoje hlasy pre jednotlivé modely automobiliek odovzdávajú nielen odborníci, ale aj laická verejnosť. Pre automobilky sa preto jedná o pomerne relevantný prieskum verejnej mienky a keď sa niektorej z nich podarí predrať na popredné priečky v hodnotení, je to dôvod na radosť.

Šampanské najnovšie praská aj v automobilke Mitsubishi.

Jej modelu SUV-kupé Eclipse Cross sa podarilo obsadiť 1. miesto v kategórii F - Crossover.
Okrem toho získalo Mitsubishi prvenstvo aj v kategórii J, ktorá bola vyhradená pre SUV-čka s alternatívnym pohonom. Tu exceloval Outlander PHEV.

Mitsubishi Outlander PHEV v teste pre auto motor a šport (foto: striz)

Prečítajte si aj:


TEST: Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 CVT - Nová doba

Majo Bóna


Zle si automobilka nestála ani v ostatných kategóriách: napríklad v kategórii A (Terénne SUV) obsadila s modelom Pajero tretie miesto (1. Jeep Wranger, 2. Lada 4×4), ďalej v kategórii C (kompaktné SUV) získal model ASX tretie miesto (1. Jeep Renegade, 2. Dacia Duster) a v kategórii D (SUV) sa opäť na treťom mieste objavil Outlander (1. BMW X3, 2. Volvo XC60).

V ankete si čitatelia odborného magazínu vyberajú svojich favoritov z viac ako 170 modelov v 13 rôznych kategóriách, uvádza Mitsubishi vo svojej tlačovej správe a pripomína, že na trh s SUV-kupé značka vstúpila iba minulý rok.

Popri tom je na mieste pripomenúť, že v ostatných kategóriách sa prvých pozícií v hodnoteniach verejnosti dočkali aj nemecké automobily BMW X3, Mercedes-Benz triedy G, Volkswagen Amarok či ohromný Mercedes-Benz Unimog.

Prečítajte si aj:


Test Mitsubishi Outlander 2.0 MIVEC 4WD: Pokojný kovboj

Majo Bóna


Prvá jazda: Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC CVT

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie