Aktuality

Fotogaléria: Nová Kia Soul stavila na agresívny ostrý dizajn

Elektrická Kia Soul EV

Nová Kia Soul EV ponúkne štyri jazdné režimy Eco, Comfort, Sport and Eco+, čím by mala byť jazda na elektromobile ešte zábavnejšia ako kedykoľvek predtým. V praxi toto smelé marketingové vyhlásenie naznačuje, že jazdné režimy prešli vývojom, ktorý optimalizoval vyváženie výkonu elektrického pohonu tak, aby spĺňal požiadavky na rôzne štýly jazdy. Ak budete mať ako vodič záujem o maximálne úspornú jazdu, budete využívať Eco+ a v prípade, že budete chcieť z auta vyťažiť čo najviac, aktivujete Sport. Comfort bude tradičnou zlatou strednou cestou, ktorá ponúkne optimálne vyváženie dynamiky a úspornosti. Samostatnou kapitolou je funkcia Smart Eco Pedal, ktorá umožní inteligentné riadenie elektrického pohonu.

Pútavý stredový displej s uhlopriečkou 10,25 palcov osloví čiernobielym grafickým spracovaním užívateľského rozhrania (UI), ponúkne pripojiteľnosť na Apple CarPlay a Android Auto, Bluetooth konektivitu s hlasovým ovládaním.

Nová Kia Soul a Soul EV (2020)

Elektromobil je napájaný batériou s výkonom 64 kWh, čím sa vyvracajú pôvodné špekulácie, že tento batériový set bude vyhradený iba pre Kia Niro EV a Hyundai Kona EV. Maximálny výkon elektrického pohonu dosahuje 150 kW (201 k).

Nová Kia Soul a Soul EV (2020)
Nová Kia Soul a Soul EV (2020)

Elektrická Kia Soul EV disponuje vyspelým balíčkom asistečných systémov, ktorý dostal názov Kia Drive Wise. Jedná sa o súlad nasledovných technológií:

  • Forward Collision Warning (FCW)
  • Forward Collision-Avoidance Assist (FCA)
  • Lane Departure Warning (LDW)
  • Lane Keeping Assist (LKA)
  • Driver Attention Warning (DAW)
  • Smart Cruise Control with Stop & Go
  • Blind Spot Collision Warning (BSW
  • Rear Cross-Traffic Collision Warning
  • Parking Distance Warning - Reverse only

Podrobnejšie informácie o KIA SOUL a KIA SOUL EV prinesieme čoskoro v samostatnom veľkom príspevku.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?