Aktuality

Mazda 3: Pozrite si odhalený interiér a špionážne fotky horúcej novinky!

Portálu Carscoops sa podarilo dostať k špionážnym fotografiám novej Mazdy 3, ktoré takmer kompletne odhalili vzhľad interiéru. Ten na prvý pohľad pôsobí ešte modernejšie a športovo. Nás zaujali novo tvarované výduchy klimatizácie obklopujúce kaplnku prístrojov. Práve tento dizajnový prvok bol typický pre automobily nedávno zaniknutej značky Saab. Stredový tunel a spôsob umiestnenia centrálneho displeja už poznáme z modernizovanej vlajkovej lode.

Mazda 3 skice

Zdá sa, že Japonci nezanevreli ani na klasické analógové prístroje v kaplnke prístrojov, stredová časť však o nejaké ovládače prišla. Tie sa s najväčšou pravdepodobnosťou presunuli do palubného systému, ktorého dotykový displej vytŕča nad palubnú dosku. Ten by mal konečne podporovať aj zrkadlenie mobilného telefónu cez CarPlay a Android Auto. Výplne dverí sú zaujímavé najmä farebným odlíšením. Je tak pravdepodobné, že Mazda ponúkne výrazne lepšie možnosti individualizácie v porovnaní so súčasným modelom.

Mazda 3 skice

Exteriér trojky preberie väčšinu dizajnových prvkov z konceptu KAI. Hlavne zadok hatchbacku priamo odkazuje na tvary spomenutej štúdie so zvažujúcou sa líniou strechy a špecifickým výkrojom zadných dverí. Mazda dodáva, že "trojka" spustí ďalšiu fázu dizajnového smerovania Kodo. Očakávame, že vypilovaný dizajn Mazdy 3 bude prvým uvedením úplne nových prvkov aj pre budúce modely značky. V poradí už štvrtá generácia Mazdy 3 má využiť novú architektúru, ktorá vyniká zvýšenou tuhosťou, nižšou hmotnosťou a komfortnejšie fungujúcim podvozkom.

Mazda 3 skice

Pod kapotou sa určite objaví posledná generácia motorov radu SKYACTIV. Práve v Mazde 3 zažijú svoju premiéru nové benzínové agregáty s označením SkyActiv-X. Úsporné štvorvalce by mali vďaka vysokému kompresnému pomeru zabezpečiť naftovú spotrebu paliva pri zachovaní všetkých výhod benzínových motorov. Predpokladá sa, že Mazda 3 si polepší aj po stránke výkonu. Ten sa zvýši až nad 190 k, pričom krútiaci moment presiahne hranicu 230 Nm. Japonci novinku predstavia už koncom tohto mesiaca a do predaja sa najskôr dostane v priebehu budúceho roka.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie