Volkswagen sa spojí s Fordom! Toto je hlavný dôvod:

**V rámci rozsiahlej aliancie by tieto dva veľké koncerny, nemecký a americký, ušetrili miliardy dolárov.** O najbližších plánoch včera informoval internetový denník Handelsblatt s odvolaním na zdroje priamo z koncernu VW. O pokroku v rokovaniach by podľa tajného zdroja mali obe automobilky informovať verejnosť ešte pred koncom roka. O zamýšľanom vytvorení strategickej aliancie pritom firmy informovali už skôr… Prečítať celé
Vydané  Text: 
**V rámci rozsiahlej aliancie by tieto dva veľké koncerny, nemecký a americký, ušetrili miliardy dolárov.** O najbližších plánoch včera informoval internetový denník Handelsblatt s odvolaním na zdroje priamo z koncernu VW. O pokroku v rokovaniach by podľa tajného zdroja mali obe automobilky informovať verejnosť ešte pred koncom roka. O zamýšľanom vytvorení strategickej aliancie pritom firmy informovali už skôr s tým, že sa nepočíta s vlastníckym prepojením podnikov. **Konkrétne sa hovorilo o spoločnom vývoji úžitkových automobilov.** Investície do nových technológií sú však rovnako veľmi drahé, len samotný Volkswagen do nich už podľa denníka investoval viac 34 miliárd eur. Je preto veľmi pravdepodobné, že **spolupráca sa bude týkať aj vývoja nových palubných a bezpečnostných technológií.** Mnohé spoločnosti kvôli tomu uzatvárajú rôzne partnerstvá s cieľom ušetriť čo najviac peňazí.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Inzercia

Advertisement