Aktuality

Hyundai Kona Electric má slovenskú cenu, rozdiel vo výbavách je 7 500 eur

Značka Hyundai oznámila slovenské ceny elektrického SUV KONA a nepochybne potešila fanúšikov elektromobility.

„Konu Electric s batériou s kapacitou 39 kWh a výkonom elektromotora 100 kW (136 k) je možné vo výbave ELECTRIC získať už od 34 990 €. Vozidlo so silnejšou, 64 kWh batériou a výkonom elektromotora až 150 kW (204 k) začína na sume 38 490 € vo výbave ELECTRIC, pri výbavovom stupni ELECTRIC+ stojí 42 490 €,“ uvádza sa vo vyhlásení importéra Hyundai Motor Slovakia.

Kona EV

Základná verzia Kona Electric má elektromotor s maximálnym výkonom 100 kW (136 k) a maximálnym krútiacim momentom 395 Nm. Batéria má kapacitu 39,2 kWh, dojazd dosahuje 312 km.

Verzia s dlhým dojazdom má elektromotor s maximálnym výkonom 150 kW (204 k) a maximálnym krútiacim momentom 395 Nm, batériu s kapacitou 64 kWh a dojazd maximálne 482 km kilometrov podľa cyklu WLTP. Z nuly na 100 km/h zrýchľuje za 7,6 sekundy.

Kona EV

Elektrická Kona sa bude ponúkať v dvoch stupňoch výbavy ELECTRIC a ELECTRIC+.

ELECTRIC obsahuje vyhrievanie predných sedadiel a volantu, kovové pedále, solárne sklá a zatmavené sklá zadných okien, elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá, automatickú klimatizáciu, predné a zadné parkovacie senzory, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, ďalej 7-palcový farebný displej s Apple CarPlay a Android Auto, zadnú parkovaciu kameru a 6 reproduktorov.

ELECTRIC+ ponúkne navyše aj predné Bi-LED svetlomety, automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA), systém autonómneho brzdenia FCA s ochranou chodcov a balík Techno pack (systém monitorovania mŕtveho uhla, systém upozorňujúci na vozidlá blížiace sa v priečnom smere pri cúvaní a elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá). Ďalej táto výbava ponúkne elektricky nastaviteľné predné sedadlá, polokožené čalúnenie sedadiel, head-up displej, bezdrôtové nabíjanie telefónu aj adaptívny tempomat s funkciou “auto stop a štart” či 8-palcový displej s navigáciou.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie