Aktuality

Toyota prišla na autosalón s odvážnymi sľubmi, toto chcú stihnúť!

Toyota v predvečer parížskeho autosalónu informovala, že chce do roku 2020 predať milión hybridov. Sústredí sa na kvalitu, odolnosť a spoľahlivosť, hybridnej technológie a novú podvozkovú platformu TNGA. Hybridná technológia Toyota vyvíja už cez 20 rokov, v Európe sa doteraz predalo už vyše 2 milióny jej vozidiel s hybridným pohonom.

PARIS MOTOR SHOW 2018 - Toyota Camry

Toyota už cez 20 rokov vyvíja, zdokonaľuje a uvádza na masový trh technológiu hybridného pohonu s autonómnym dobíjaním. V Európe sa doteraz predalo cez 2 milióny hybridov. Hybridná technológia je – a tiež zostane – kľúčovou technológiou odlišujúcou automobilku Toyota od konkurencie. V prvých ôsmich mesiacoch tohto roka tvorili hybridné modely 46 % celkového predaja značky Toyota v Európe – a v západnej Európe dokonca 59 %. To je viac ako v ktoromkoľvek z ostatných svetových regiónov. Toyota v Paríži prezentuje výhradne vozidlá s hybridným pohonom – od kompaktného Yarisu cez nové generácie modelov Corolla a RAV4 až po úplne novú Toyotu Camry Hybrid, ktorá sa v budúcom roku predstaví na európskych trhoch.

Prečítajte si aj:


Takto vyzerá európska Toyota Camry! Čo prináša?

Peter Orosz


Pevným základom novej ponuky modelov a hnacieho ústrojenstva od Toyoty je okrem hybridnej technológie nová globálna platforma TNGA (Toyota New Global Architecture). TNGA nie je len podvozkovú architektúrou, ale aj konštrukčnou a dizajnovou filozofiou prinášajúcou emotívnejší dizajn a výbornú jazdnú dynamiku. Toyota naďalej verí vo zvýšenie predajov aj nárast percentuálneho zastúpenia hybridov v celkových predajoch v roku 2020: 1 milión vozidiel Toyota a 100 tisíc predaných vozidiel Lexus, viac ako 50 % zastúpenie hybridov a ďalšie zlepšenie finančných výsledkov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie