Aktuality

Nová Škoda Vision RS ukázala interiér, poteší aj vegánov a ekológov

Na októbrový autosalón v Paríži mladoboleslavská automobilka Škoda pripravuje nielen svoje súčasné modelové portfólio, ale aj pútavú štúdiu s názvom Vision RS. Teraz automobilka ukázala aj interiér, ktorý sa nám skutočne páči.

Dizajnér Oliver Stefani predstavuje tradičnú značku v modernejšom kabáte, ktorý mieni ešte viac využívať potenciál subbrandu RS. Ústrednými motívmi má byť modernosť, dynamika, aerodynamika, očividná technologická vyspelosť.

Skice štúdie ŠKODA VISION RS (2018)

Prečítajte si aj:


Automobilka odhalila prvé skice nového kompaktu Vision RS!

Redakcia


Skica kompaktného modelu RS vyniká dlhou prednou kapotou, vyhotovením hatchback, ostrými prednými a zadnými svetlometmi a členitým spracovaním prednej masky. Zaujímavosťou je, že dizajnér si vo svojich predstavách veľmi neuletel a na vozidle ponechal klasické spätné zrkadlá a nie kamery, ako je po novom zvykom. Prvá podoba Vision RS je aj pre tento detail reálna a možno naozaj ukazuje reálnu podobu nového kompaktu od Škody.

Škoda Vision RS - interiér (2018)
Škoda Vision RS - interiér (2018)

Teraz sa objavili skice a počítačom upravené vizualizácie prednej časti interiéru.

Vyniká športovým charakterom, rozmerným centrálnym displejom s dizajnom tabletu na stredovej konzole, úsporným vyhotovením panela s ovládačmi klimatizácie, minimalistickou pákou automatickej prevodovky DSG shift-by-wire a v neposlednom rade veľkým displejom na prístrojovom paneli. Automobilka tvrdí, že v interiéri nájdeme aj riešenia Simply Clever a karbón, ktorý našiel svoje miesto na dekoračných lištách, na výplniach dverí a na častiach sedadiel.

Zaujímavosťou je, že karbónové vlákna sú 100-percentne vyrobené z recyklovaného polyesteru a poťahy sedadiel sú z vegánskej alcantary.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie