Aktuality

Automobilka odhalila prvé skice nového kompaktu Vision RS!

Toto je dizajnový smer, ktorým sa budú nové automobily od značky Škoda uberať.

Na októbrový autosalón v Paríži mladoboleslavská automobilka Škoda pripravuje nielen svoje súčasné modelové portfólio, ale aj pútavú štúdiu s názvom Vision RS. Nemá zmysel predstierať, že túto štúdiu považujeme za jednu z mnohých, ktoré sa rovnakom autosalóne predvedú tiež, pretože Škoda je na našom trhu dlhodobo najúspešnejšia značka áut.

Skice štúdie ŠKODA VISION RS (2018)

Škoda Vision RS dnes ukázala svoje skice a jej rozšírené vizualizácie. Dizajnér Oliver Stefani predstavuje tradičnú značku v modernejšom kabáte, ktorý mieni ešte viac využívať potenciál subbrandu RS. Ústrednými motívmi má byť modernosť, dynamika, aerodynamika, očividná technologická vyspelosť.

Skice štúdie ŠKODA VISION RS (2018)

Prečítajte si aj:


Je tu Škoda Kodiaq GT!!! České SUV-kupé zničí nemecké predražené štýlovky

Redakcia


Dobre sa pozrite, toto je indická Škoda Rapid

Redakcia


Skica kompaktného modelu RS vyniká dlhou prednou kapotou, vyhotovením hatchback, ostrými prednými a zadnými svetlometmi a členitým spracovaním prednej masky. Zaujímavosťou je, že dizajnér si vo svojich predstavách veľmi neuletel a na vozidle ponechal klasické spätné zrkadlá a nie kamery, ako je po novom zvykom. Prvá podoba Vision RS je aj pre tento detail reálna a možno naozaj ukazuje reálnu podobu nového kompaktu od Škody.

Môže to byť obraz nového Favoritu vo výbave RS? Je to celkom možné, o návrate tohto legendárneho modelu sa špekuluje už dlhší čas.

Skice štúdie ŠKODA VISION RS (2018)
Skice štúdie ŠKODA VISION RS (2018)

Na autosalóne v Paríži (4.10.2018 - 14.10.2018) výrobca odhalí štúdiu, teda fyzicky zhotovený automobil zo špeciálnej hliny. Bude zhmotnením skice, ktorú teraz Škoda odhalila ako teasing.

Automobily Škoda RS budujú svoju históriu od roku 1974, kedy sa prvýkrát na pretekárskych okruhoch objavili modely 180 RS a 200 RS. Až od roku 2000 začala Škoda využívať platformu RS na označenie športových verzií svojich konvenčných modelov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie