Aktuality

VIDEO: Túto nehodu musíte vidieť! Formulu pretrhlo na polovicu

Nehoda F1 v Belgicku

Po krátkej prestávke, pokračovali preteky Formule 1 víkendovou VC Belgicka na okruhu Spa-Francorchamps víťazstvom nemeckého jazdca Sebastiana Vettela z tímu Ferrari. Aj keď sobotňajšia kvalifikácia sa nevyvíjala úplne podľa predstav tímu Ferrari, keď v daždi sa im nepodarilo zajazdiť lepší čas ako ich najväčšiemu rivalovi Lewisovi Hamiltonovi z tímu Mercedes, zvyšok víkendu už bol plne v réžii ich tímu.

Na štartovú čiaru sa v prvom rade postavili Hamilton a Vettel, nasledovaný dvoma jazdcami tímu Force India. Kým, po odštartovaní, sa na čele pretekov podľa očakávania odohrával súboj o prvú pozíciu, došlo v zadnej časti štartového poľa k hrozivo vyzerajúcej havárii, ktorá viac menej poznačila vývoj a výsledok pretekov.

Nehoda F1 v Belgicku
Source: Youtube

Nico Hülkenberg z tímu Renault, z nejasných dôvodov, nezvládol brzdenie v prvej zákrute a vo vysokej rýchlosť narazil do zadnej časti monopostu Fernanda Alonsa z tímu McLaren. Sila nárazu vytlačila Alonsov monopost do vzduchu, ponad hlavu jazdca tímu Sauber, Charlesa Leclerca. Nebezpečne vyzerajúca situácia sa skončila bez zranení účastníkov aj vďaka ochrannému oblúku nad kokpitom jazdca, ale zmarením akýchkoľvek šancí na ich pokračovanie v pretekoch.

Nehoda F1 v Belgicku
Source: Youtube

Ešte pred tým ako vyšlo na okruh “ Safety Car “, sa na čele pretekov, podarilo Vettelovi ukážkovým manévrom predbehnúť Hamiltona a dostať sa do vedúcej pozície, ktorú si vďaka svojej presnej a taktickej jazde udržal až do cieľa. Belgický okruh je známy tým, že tu na víťazstvo je potrebný monopost s vysoko výkonným motorom, čo dokázal aj triumf Ferrari, keď jeho najväčší konkurenti neboli schopný nájsť odpoveď na ich ideálne nadstavené motory.

Prečítajte si aj:


Vettel sa svojim víťazstvom priblížil už len na rozdiel 17 bodov v celkovej kvalifikácii za vedúcim Hamiltonom, a dá sa predpokladať, že zvyšok tohtoročných pretekov bude ešte zaujimavý. Seriál Formule 1 bude pokračovať o týždeň pretekmi na okruhu v Monze.

VIDEO:

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie