Aktuality

Dobre sa pozrite, toto je indická Škoda Rapid

Značka Škoda pôsobí medzinárodne a zaujímavým trhom pre mladoboleslavskú automobilku je India. Na tamojšom trhu predáva iba štyri modely: Rapid, Octavia, Superb a Kodiaq. Karoq, Fabia, ani Citigo tam uplatnenie nenachádzajú.

Zatiaľ, čo Kodiaq, Superb a Octavia sú pre Európu a Indiu prakticky totožné autá, indický Rapid s tým naším nemá veľa spoločného.

Indická verzia Škoda Rapid (2018)

Indická Škoda Rapid stojí na základoch predchádzajúcej generácie Volkswagenu Polo v úprave sedan, ktorý sa predáva pod názvom Vento. Ďalej pozorujeme ukážkový príklad takzvaného rebadgingu, respektíve badge engineeringu, kedy sa vymení iba exteriérový dizajn vozidla a predáva sa pod novým menom, prípadne pod inou značkou výrobcu. Indická rapidka prevzala dizajn predných partií od európskej Fabie, čo znamená, že má väčšie predné svetlomety.

Indická verzia Škoda Rapid (2018)

Špecifickosť trhu umožnila zväčšenie svetlej výšky podvozka na 165 mm, rozmery vozidla sú 4386 × 1699 × 1466 mm.

Škoda Rapid s dizajnom Fabie sa predáva s 1,6-litrovými atmosférickými motormi MPI s výkonom 77 kW a automatickou 7-stupňovou alebo manuálnou 5-stupňovou prevodovkou, naftový 1,5 TDI sa dodáva s výkonom 81 kW a taktiež s manuálom a automatikou DSG.

Indická verzia Škoda Rapid (2018)

V Indii sa každý rok predá približne 2,5 milióna nových automobilov, pričom až polovičný trhový podiel má pre nás neznáma automobilka Maruti, ktorá patrí pod Suzuki. Druhou najúspešnejšou značkou je Hyundai, ktorú nasleduje Mahindra.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?