Aktuality

Je tu Škoda Kodiaq GT!!! České SUV-kupé zničí nemecké predražené štýlovky

Veľké SUV Škoda Kodiaq dostalo už aj pakety Sportline a RS, teraz aj nový karosársky variant v štýle SUV-kupé. Dokazujú to tieto fotografie modelu Kodiaq GT vyrábaného čínskou spoločnosťou Shanghai-Volkswagen.

Nebudeme si klamať, keď všetci vieme, ako to v skutočnosti je. Každý sa snaží napodobniť BMW X6. Mercedesu sa to podarilo bravúrne, ale podarilo sa mu do GLE vtesnať aj sebe vlastný charakter, ktorý ho od konkurenčnej X6 v konečnom dôsledku výrazne odlišuje. Aj Kodiaq GT na fotografiách sa nezbaví nálepky „wannabe X6, pretože sa na ňu z profilu skutočne podobá. To je už údel každého, kto pokračuje v už nastolenom trende.

Škoda Kodiaq GT (SUV-kupé 2019)

Historicky prvé SUV kupé značky Škoda nesie všetky spoločné črty zo štandardného Kodiaqu. Prakticky až po B-stĺpik karosérie je všetko totožné, rozmerovo aj dizajnovo, až potom smerom dozadu sledujeme odlišné tvary.

Škoda Kodiaq GT (SUV-kupé 2019)

Nepochybujeme, že tento karosársky variant Kodiaqu by sa u nás stal bestsellerom a zatienil by štandardné vyhotovenie populárneho SUV-čka. Nateraz však počítame s tým, že sa na novinku adaptujú v Číne a možno sa inokedy dostane aj k nám. Ale nechajme sa prekvapiť, Škodovka má tých és v rukáve dosť.

Škoda Kodiaq GT (SUV-kupé 2019)

Isté je, že keby sa u nás Kodiaq GT objavil, jeho cena by bola v porovnaní s bežným Kodiaqom vyššia. Nepochybne by však stále nedosahovala úrovní, ktoré dnes dosahujú SUV-kupé prémiových nemeckých výrobcov.

Kladivo na nemecké štýlovky sa teda zatiaľ koná iba tisíce kilometrov smerom na východ.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?