Aktuality

Značka Volvo končí s naftou! Jej vynovený sedan už so vznetovým motorom nikdy nepríde!

Automobily značky Volvo
Automobily značky Volvo
Automobily značky Volvo
Automobily značky Volvo

Je to prirodzený vývoj trhu, ale že sa nafta dočká tak dramatickej straty dôvery, to sme nepredpokladali. Veď najmodernejšie naftové motory sa ukazujú ako nadmieru ekologické a úsporné, napriek tomu ich automobilky pochovávajú paradoxne na úkor ochrany životného prostredia. Nahradzovať naftové motory elektrifikovanými benzínovými pohonmi je iba dočasnou populistickou nálepkou na veľký problém. Výroba a nemožnosť recyklácie akumulátorov je tak obrovskou časovanou bombou, že budúce generácie iba budú ticho krútiť hlavami, ako sme toto mohli dopustiť.

Dovtedy, kým tá bomba vybuchne, sa budú automobilky tváriť ako nanajvýš ekologické a budú odsúvať naftové motory bokom. Je to aj prípad automobilky Volvo, ktorá aj takto demonštruje „svoje odhodlanie smerovať k dlhodobo udržateľnej budúcnosti bez používania tradičných spaľovacích motorov.“

Všetky nové modely Volvo, ktoré budú uvedené na trh od roku 2019, budú v ponuke buď ako polohybridné zážihové, Plug-in hybridné zážihové alebo akumulátorové elektrické vozidlá. Cieľom automobilky je dosiahnuť, aby 50 percent celosvetového objemu jej predaja do roku 2025 tvorili plnoelektrické vozidlá.

Výroba nového sedanu S60 sa začne na jeseň tohto roku, spočiatku bude v ponuke predajcov figurovať so 4-valcovými benzínovými motormi Drive-E, ako aj vo verzii s hybridným Plug-in pohonom. Polohybridné verzie budú nasledovať na budúci rok. Definitívne sa však populárny sedan S60 rozlúči s naftovými motormi.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie