Máj – najzamilovanejší mesiac plný svadieb a ozdobených áut (GALÉRIA)

Všetci sa za ním otáčame, mávame mu, trúbime na neho. Svadobný sprievod ozdobených áut a autobusov je parádna „podívaná“. Väčšina novomanželov sa snaží zarezervovať si termín svadby práve na máj, keď všetko vonku krásne kvitne, vonia a pôsobí tak romanticky.
Vydané  Text: 

Zdroj: Pinterest
A aby si svadbu užili aj susedia či len zvedaví okoloidúci, so svadobnou ozdobou to preháňame. Bábiky na prednej kapote už vyšli z módy a dnes sa tam ocitá skutočne čokoľvek. Najčastejšie sú to však kvety.
Zdroj: Pinterest
**Práve oddaní** Pergolu s nápisom „just married – práve oddaní“ na zadnom skle poznáme najmä z amerických filmov. Nechýbajú plechovky na šnúrke, uviazané o podvozok, aby pri jazde poriadne rinčali. Zvyk ozdobiť si takto svadobný voz, s ktorým už odchádzajú novomanželia z kostola je čoraz viac populárny aj u nás.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.