Aktuality

Pripájate mobil k autu? Dávate tým osobné informácie k dispozícii takmer každému!

Zdroj: Oficiálne fotografie

S týmto tvrdením prišla organizácia Privacy International, ktorá otestovala hneď niekoľko áut z rôznych autopožičovní. Po synchronizácii mobilného telefónu s infotaimentom auta dochádza k automatickej výmene informácií o používateľovi. Tie v aute zostanú aj po odpojení starého používateľa. Ide o informácie týkajúce sa trás navigácie, telefónnych zoznamov či dokonca súkromných správ.

Zdroj: Oficiálne fotografie

To si neuvedomujú ani ľudia, ktorí bežne používajú autá z požičovne. Svoje osobné údaje tak častokrát nevedomky ponechávajú v aute a dostať sa k ním môže takmer každý. "Autopožičovne sa vyjadrili, že osoba nesie zodpovednosť nielen za vymazanie údajov pri vrátení prenajatého automobilu, ale je tiež zodpovedná za informovanie ostatných cestujúcich, ktorí pripájajú svoje zariadenie k vozidlu, že ich dáta sú uložené na vozidle, a nemusia byť nutne vymazané," píše sa v správe organizácie.

Zdroj: Oficiálne fotografie

Ak si potrpíte na súkromí a nie je vám jedno, kto číta vaše osobné údaje, je potrebné si vždy pred výmenou moderného auta skontrolovať nastavenia a prípadne resetovať nastavenia.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie