FANTASTICKÁ prestavba Porsche 911 v 4 minútach

Časozberné video ako toto sa len tak nevidí. Množstvo úkonov, ktoré istý Jeff z Austrálie vykonal, je priam fascinujúce.
Vydané  Text: 

Screenshot z YouTube videa „Home Built DIY Dream Porsche 911 in 4 minutes“

Ak sa u nás medzi mladými zvykne hovoriť, že je niekto pán, tak tento muž z Austrálie je sám Boh.

Jeff vlastnoručne prestaval Porsche 911 do najmenšieho detailu. Opravoval motor, zváral karosériu a nosné konštrukcie, lakoval, čalúnil, šil, lepil, ohýbal kovy, skrátka vyrobil nové auto. Jediné, čo z originálu ostalo zachované, je podvozok a hrubá konštrukcia. Vlastnoručne prerobil dokonca aj výfuk a manuálne namaľoval pôvodne ošúchané logo výrobcu. Celá prestavba Porsche 911 trvala až 18 mesiacov, časozberné video má však iba niečo vyše štyroch minút. Vznikol tak unikátny pohľad na kompletnú prestavbu športového automobilu, ktorý by ste určite nemali prehliadnuť. Vrcholom celého videa je kompletné rozobratie celého motora! Jeff sa s tým skrátka nekašle a vlastnými rukami a celkom sám spraví takú generálku motora, o ktorej môžeme by iba snívať. Dychberúce na tom všetkom je, že to všetko spravil v pomerne malej garáži, na lakovanie použil prenosný altánok, aký kúpite niekde v OBI, Hornbachu či v Ikea a pri celej práci ani raz nepoužil veľký zdvihák, iba jeho malé ručné alternatívy. Úplne na konci videa v pozadí garáže vidíme na kosť rozobratý Fiat 124 Spider.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.