Aktuality

Turecká vláda zakladá národnú automobilku. Neuveríte, komu chcú konkurovať!

Auto Turecka

Len v Turecku sa ročne predá viac ako milión nových áut. Okrem toho, Turci patria k najväčším výrobcom súčiastok a náhradných dielov v Európe, na území sa tiež nachádzajú automobilové závody rôznych značiek, ako napríklad Fiat či Renault.

Auto Turecka

Z koláča si bude chcieť odkusnúť aj nová národná automobilka, ktorú chce zriadiť tamojšia vláda. Nedávno už došlo k zjednoteniu piatich kľúčových dodávateľských firiem. Tie sa budú podieľať na najnovšom Erdoganovom projekte s názvom „Automobil Turecka“. Prvý produkt novovzniknutého koncernu by mali predstaviť už v roku 2019 a podľa všetkého pôjde o elektromobil, s ktorým chcú konkurovať aj Tesle.

Auto Turecka

Určité zdroje uvádzajú, že nové auto postavia na platforme modelu Saab 9-3. Rozhodne ide o odvážny plán, no vláda do tohto projektu vkladá veľké nádeje. Čo si o projekte myslíte vy?

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie