Aktuality

Pripravuje Dacia nové modely? K špekuláciám sa vyjadril samotný šéf automobilky!

Pozrite si prvé fotografie novej Dacie Duster! Páči sa vám?

Aj napriek skromnej palete modelov, dokáže Dacia veľmi pekne prosperovať. Udrží však so súčasnými modelmi stúpajúcu tendenciu aj naďalej? Mnohí sa domnievajú, že automobilka pripravuje hneď niekoľko nových modelov, ktoré rozšíria súčasnú ponuku. Tie by teoreticky mali zaistiť stabilnejší rast.

Pozrite si prvé fotografie novej Dacie Duster! Páči sa vám?


Tieto špekulácie sa však šéf automobilky Dacia, Jean-Christophe Kuglera, rozhodol vyvrátiť. V rozhovore pre AutoCar oznámil, že v spoločnosti zatiaľ necítia potrebu vyvíjať nové modely. Zákazníci si tak budú musieť vystačiť so súčasnou ponukou. Aktuálne pracujú hlavne na budovaní lepšieho renomé. Dôležitý je pre nich aj kontakt so zákazníkmi či spätná väzba.

Pozrite si prvé fotografie novej Dacie Duster! Páči sa vám?

V súčasnosti automobilka pôsobí už na 44 trhoch a od roku 2004 zarobila vyše 4,5 milióna libier. Takmer každý rok sa pritom značke darí vytvárať nové predajné rekordy. Len v priebehu minulého roka Dacia predala zhruba 430.000 automobilov.

Zdroje: AutoCar

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.