Veľké SUV v protismere na diaľnici spôsobilo nehodu viacerých áut. Video z kamery odhaľuje viac.

Jazdíte si večer po diaľnici v pravom pruhu a zrazu sa vám v protismere objaví veľké SUV. Aj také veci sa stávajú na cestách.
Vydané  Text: 

Čo by ste spravili v prípade, že by ste na diaľnici vošli do nesprávneho výjazdu sa ocitli sa v protismere?

Ak nikde vôkol nie sú žiadne autá, ešte to možno stihnete rýchlo otočiť, ale keď vidíte oproti sa rútiace vozidlá, nemali by ste váhať ani len sekundu a hneď s autom zaparkovať čo najtesnejšie k zvodidlám. Je to síce nepríjemná a nebezpečná situácia, ale nemusí sa nikomu nič stať. V najhoršom prípade zavolajte políciu a z problému vyviaznete s pokutou, ale bez nehody. Ak si však človek sadne za volant pod vplyvom alkoholu alebo drog, ani si nemusí všimnúť, že odbočil do protismeru. Na trojprúdovej diaľnici je síce prakticky nemožné dostať sa na nesprávnu stranu, ale vodičovi robustného SUV-čka na videu sa to podarilo. Zrejme to zistil až vtedy, keď sa zrazil s autami, ktoré jazdili v pomalšom pravom pruhu z troch. Popis videa uvádze, že pravdepodobne opitý vodič po havárii z auta vystúpil a utiekol po vlastných nohách. Kto to bol a kam išiel, zatiaľ polícia nezistila. Pri tom, čo spôsobil, by sa už radšej ani nemal nikdy vrátiť a radšej sa zmieriť so životom niekde v kanáli alebo v lese.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.