Medzi automobilkami Opel a PSA panujú nezhody, Nemci sa nechcú vzdať vývoja.

V súčasnosti prebiehajú prípravy na kompletné prevzatie nemeckej automobilky a problémy na seba nenechali dlho čakať!
Vydané  Text: 

Francúzi chcú v rámci šetrenia nákladov minimalizovať vývoj automobilky Opel. Ohrozených je niekoľko tisíc pracovných miest vývojového centra, kde v súčasnosti pracuje viac ako 7 700 zamestnancov. V Rüsselsheime plánujú najbližšie tri roky vyvíjať modely na základe súčasnej techniky, ktorú vyvinuli v spolupráci s General Motors.

Podľa šéfa skupiny PSA, Carlosa Tavaresa, by sa mal Opel vzdať vlastnej techniky a vybrať si potrebné súčiastky zo skladov Peugeotu a Citroënu. Paríž nedávno stopol už rozpracovaný vývoj budúcej Corsy a celý projekt mohli Nemci zahodiť do koša. Nová Corsa tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude len prezlečeným Citroënom C3. Francúzi sa tentokrát odmietajú vzdať (asi ponaučenie z histórie) a Opel jasne ťahá za kratší koniec. My len dúfame, že sa zo značky Opel nestane len ďalší prezliekač kabátov a podarí sa jej zachovať si vlastnú identitu.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.