AKTUALIZÁCIA

Nemeckí špecialisti zverejnili zoznam áut, ktoré sa tento rok oplatí kúpiť najviac. Predávajú sa aj na Slovensku

ADAC vyhodnotil, ktoré autá sa v roku 2023 oplatilo kúpiť najviac, zohľadňoval pritom pomer ponuky (výkonu) a ceny.

V teste hodnotil celkovo 84 automobilov rôznych tried, kategórií a druhov pohonov.
Nemecký autoklub ADAC je považovaný za medzinárodnú autoritu v automobilovom priemysle.
Vydané Text: 

Najlepšia je stále Fabia

Škoda Fabia obhájila svoje minuloročné prvenstvo najvýhodnejšie automobilu spomedzi viac ako 80 hodnotených automobilov. Podľa výsledkov najnovšieho testu nemeckého autoklubu ADAC dovedna 84 modelov áut Fabia zvíťazila pre výhodný pomer ponúkanej kvality za dané peniaze. Predbehla aj Daciu, ktorá má priamo v marketingovej identite značky, že ponúka vysokú hodnotu za peniaze.

Podľa ADAC je dokonca Fabia „neprekonateľná“.

Keď ide o ponuku čo najviac kvality za čo najmenej peňazí, Škode Fabia v roku 2023 nemôže podľa ADACu konkurovať nikto. V roku 2022 sa malý Čech stal favoritom každého domáceho rozpočtu a teraz môže tento výsledok potvrdiť ako menej výkonný variant 1,0 TSI pre rok 2023.

Hoci tamojšia cena cez 22-tisíc eur určite nie je práve nízke (u nás sa Fabia predáva od 15 330 €), výbava je pôsobivá a náklady na servis a poistenie sú so Škodovkou značne nižšie ako u konkurencie. A dobré je aj celkové hodnotenie v teste auta: 2,3; to znamená, že má nielen dobrú cenu, ale aj vysokú mieru kvality.

TIP: TEST Škoda Fabia Monte Carlo: Dôkaz, že Fabia by si zaslúžia verziu RS

Siahnuť po malom aute sa oplatí

Rok 2023 bol rokom drahých áut. Rast nákladov z predchádzajúceho roka vyvolaný, okrem iného, energetickou krízou a problémami dodávateľského reťazca rýchlo pokračoval. A tak ADAC vo svojom hodnotení zistil, že niekedy dochádzalo k prudkému nárastu cien nových áut. Pre malé autá je to dokonca neuveriteľných 55 percent!

Kupujúci by si preto mali obzvlášť pozorne všímať dobrý pomer ceny a výkonu.

Tu pomáha ročný rebríček najlepších ADAC: Z celkového skóre testu auta ADAC, ktorý hodnotí vlastnosti vozidla, a skóre nákladov na auto, ktoré okrem kúpnej ceny zahŕňa aj stratu hodnoty a nákladoch na údržbu možno usúdiť, ktoré auto ponúka za svoju cenu najviac.

Zatiaľ čo najlepšia sa ukázala Škoda Fabia s motorom 1.0 TSI, veľmi dobre v hodnotení obstáli aj:

ADAC – výsledky hodnotenia áut s najlepším pomerom ceny a výbavy/výkonu

Všimnite si, koľko elektromobilov je na vrcholných priečkach tohto rebríčka. Dokazuje to, že hoci sú elektromobily drahšie, ponúkajú dobrý pomer hodnoty a výkonu, teda ceny a výbavy.

Pre zaujímavosť, na opačnom konci rebríčka sa umiestnili automobily ako Ford Explorer 3.0 EcoBoost Plug-in-Hybrid, Land Rover Range Rover D350, VW Amarok Doppelkabine 3.0 V6 TDI SCR, BMW 740d či Audi Q8 e-tron Sportback 55.

Celý rebríček hodnotenia výhodnosti áut ADAC 2023:

Ak sa vám priložená stránka nezobrazuje, kliknite prosím priamo na webstránku ADAC.de s výsledkami.

Ak sa vám priložená stránka nezobrazuje, kliknite prosím priamo na webstránku ADAC.de s výsledkami.
ODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.