Fotogaléria:Audi A3 Sportback 1.6 TDI DPF 105 hp (2008)

Kto dnes uvažuje nad kúpou nového auta, ten by mal zamerať pozornosť na model Taigo. Ten v sebe kombinuje azda všetko, čo moderný motorista chce a potrebuje, navyše v krásnom dizajne.


Nový Volkswagen Taigo je už v predaji aj na Slovensku – ide o kompaktné SUV so zadnými partiami v štýle kupé, ktoré však dizajnéri nevytvorili na úkor priestoru.

 

Automobilka Volkswagen tento týždeň oficiálne spustila slovenský predaj modelu Taigo. Atraktívne SUV-kupé má potenciál stať sa bestsellerom, pretože začína na dostupnej cene 17 990 eur a kto by chcel automat, ten Taigo môže získať už od 19 590 eur – ide pritom o odborníkmi právom ospevovaný sedemstupňový automat DSG.

Taigo prichádza na náš trh v čase, keď už o jeho príchode vieme dlhší čas. Každý, kto aktuálne uvažuje nad nákupom nového auta, by tak mal do svojho zoznamu zaradiť aj model Taigo, pretože v sebe kombinuje vlastnosti niekoľkých karosárskych typov vozidiel. Od hatchbacku si vzal kompaktné rozmery a obratnosť a od SUV robustný charakter, ktorý je momentálne na výslní zákazníckeho záujmu.

 

Prečo ďalšie SUV?

Volkswagen tak dnes ponúka 9, respektíve 10 modelov SUV: T-Cross, T-Roc (nový aj odchádzajúci), T-Roc Cabriolet, Tiguan, Tiguan Allspace, ID.4, ID.5, vrcholový Touareg a napokon novinku v podobe modelu Taigo. Možno sa pýtate, prečo toľko SUV – odpoveďou je dopyt. Každé z týchto SUV reprezentuje iný charakter, v prípade modelov ID. dokonca celkom odlišnú koncepciu pohonu.

V skutočnosti je nové Taigo príbuzné modelu T-Cross, avšak v porovnaní s ním podstate dizajnovo pútavejšie. Cenovo si tieto vozidlá konkurujú, avšak keď si porovnáte ceny s konkrétnymi motormi, Taigo je dokonca o tri stovky eur výhodnejšie.

Aktuálna paleta SUV modelov značky Volkswagen pozostáva z desiatich modelov, ak počítame aj odchádzajúci T-Roc

Inzercia

Inzercia

Tri výbavy, tri motorizácie

Nový Volkswagen Taigo si na Slovensku môžete kúpiť v troch stupňoch výbavy. Základom je Taigo Life s cenou od 17 990 eur, vyššie sú Style (od 20 190 eur) a R-Line (od 20 290 eur). Je potrebné uviesť, že rozdiely medzi Style a R-Line sú vskutku malé, výbava R-Line neobsahuje v základe napríklad svetlomety IQ.Light, ale vzhľad vozidla zvonka aj zvnútra obohacuje o športové estetické doplnky.

Je racionálne predpokladať, že zákazníci budú najčastejšie žiadať výbavu Style, ktorá je predsa len trocha konzervatívnejšia ako R-Line, ale výborne vybavená. Minimálny cenový rozdiel však bude dôvodom na radosť najmä u mladších zákazníkov, ktorí vedia oceniť športový nárazník a vyladený imidž.

Taigo sa ponúka výhradne s benzínový motormi – na výber sú len dva, trojvalec 1.0 TSI a štvorvalec 1.5 TSI. Prvý uvedený možno získať s manuálnou alebo automatickou prevodovkou, výborný štvorvalec je k dispozícii len s prevodovkou DSG. Hodnotíme to skôr priaznivo, pretože za relatívne malý doplatok môže zákazník získať nielen automatickú prevodovku, ale zároveň aj ešte lepší motor. Aj litrový trojvalec však splní nároky moderného motoristu, dosahuje maximálny výkon veľmi solídnych 81 kW (110 koní) a krútiaci moment 200 Nm, čo má priaznivý vplyv na dynamiku auta nielen v nízkych rýchlostiach. Ani na diaľnici sa nestratí, veď najvyššia rýchlosť základnej verzie je až 191 km/h. Štvorvalec dokáže kompaktné SUV vyhnať až na rýchlosť 212 km/h.

Silnou stránkou modelu Taigo je jeho vnútorný priestor. Zdá sa, že koncernový štandard je dnes dosť vysoký na to, aby mohol konkurovať doslova komukoľvek, k tomu si pripočítajme batožinový a nákladný priestor s kapacitou až 440/1 222 litrov. Na rozdiel od modelu T-Cross tu síce nie sú posuvné zadné sedadlá, ale viac priestoru.

Ďalšie podrobnosti o novom Volkswagen Taigo nájdete na oficiálnej stránke modelu a v priloženom cenníku:

 

Slovenský cenník Volkswagen Taigo

Ak sa vám cenník nezobrazil, otvorte alebo stiahnite si ho ako PDF cez tento odkaz.

Pokračujte na ďalší príspevok »Inzercia

Advertisement

Inzercia