Technické údaje Alfa Romeo 159 1.8 MPi (2008)

| Značka | Alfa Romeo |
| Model | 159 |
| Typ | 1.8 MPi |
| Rok výroby/modelový ročník | 2008 |
| Dĺžka | 4660 mm |
| Šírka | 1828 mm |
| Výška | 1417 mm |
| Rázvor | 2700 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1495 kg |
| Užitočné zaťaženie | 455 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 405 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | dm3 |
| Max. výkon | 140 kW |
| Max. výkon pri | 6500 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 175 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 3800 ot./min |
| Max. rýchlosť | 208 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 10,2 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 1796 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 50 |
| Počet valcov | 4 |
| Poháňaná náprava | predná |
| Typ prevodovky | manuálna |
| Počet prevodových stupňov | 5 |
| Kombinovaná spotreba | 7,6 l/100 km |
| Emisie CO2 | 179 g/km |
| Cena |

























