Technické údaje Mercedes-Benz GL 500 BlueEFFICIENCY 4MATIC (2012)

| Značka | Mercedes-Benz |
| Model | GL |
| Typ | 500 BlueEFFICIENCY 4MATIC |
| Rok výroby/modelový ročník | 2012 |
| Dĺžka | 5120 mm |
| Šírka | 1934 mm |
| Výška | 1850 mm |
| Rázvor | 3075 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 2445 kg |
| Užitočné zaťaženie | 805 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 680 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | 2300 dm3 |
| Max. výkon | 435 kW |
| Max. výkon pri | 5250 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 700 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 1800-3500 ot./min |
| Max. rýchlosť | 250 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 5,4 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 4663 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 44 |
| Počet valcov | 8 |
| Poháňaná náprava | 4×4 |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Kombinovaná spotreba | 11,3 l/100 km |
| Emisie CO2 | 262 g/km |
| Cena |

























