Technické údaje Kia Optima Hybrid

| Značka | Kia |
| Model | Optima |
| Typ | Hybrid |
| Rok výroby/modelový ročník |
| Dĺžka | 4845 mm |
| Šírka | 1830 mm |
| Výška | 1455 mm |
| Rázvor | 2795 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 1662 kg |
| Užitočné zaťaženie | 388 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 369 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | dm3 |
| Max. výkon | 150+41 kW |
| Max. výkon pri | 1400-6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 340 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 1400 ot./min |
| Max. rýchlosť | 185 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 9,4 s |
| Palivo | hybrid (benzín+elektrina) |
| Objem valcov | 1999 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 50 |
| Počet valcov | 4 |
| Poháňaná náprava | predná |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 6 |
| Kombinovaná spotreba | 5,3 l/100 km |
| Emisie CO2 | 125 g/km |
| Cena |

























