Technické údaje Mercedes-Benz R 500 4MATIC L (2010)

| Značka | Mercedes-Benz |
| Model | R |
| Typ | 500 4MATIC L |
| Rok výroby/modelový ročník | 2010 |
| Dĺžka | 5157 mm |
| Šírka | 1922 mm |
| Výška | 1674 mm |
| Rázvor | 3215 mm |
| Prevádzková hmotnosť | 2265 kg |
| Užitočné zaťaženie | 655 kg |
| Objem batožinového priestoru (min.) | 633 dm3 |
| Objem batožinového priestoru (max.) | 2385 dm3 |
| Max. výkon | 388 kW |
| Max. výkon pri | 6000 ot./min |
| Max. krútiaci moment | 530 Nm |
| Max. krútiaci moment pri | 2800-4800 ot./min |
| Max. rýchlosť | 250 km/h |
| Zrýchlenie 0-100 km/h | 6,3 s |
| Palivo | benzín |
| Objem valcov | 5461 cm3 |
| Usporiadanie valcov | 44 |
| Počet valcov | 8 |
| Poháňaná náprava | 4×4 |
| Typ prevodovky | automatická |
| Počet prevodových stupňov | 7 |
| Kombinovaná spotreba | 13,2 l/100 km |
| Emisie CO2 | 306 g/km |
| Cena |






















