MOTOCYKLE

Gidžucorjoku no šišó / Test Kawasaki Versys 1000 S

Test Kawasaki Versys 1000 S: Gidžucorjoku no šišó
Test Kawasaki Versys 1000 S: Gidžucorjoku no šišó

Úryvok článku z auto motor a šport č. 3/2022, strana č. 60

Medzi klasických univerzálov, ktorí zvládajú bežné dochádzanie, výlety, aj väčšie dovolenky a dokáže aj ochrániť vodiča pred nečasom, patrí aj Kawasaki Versys. Minuloročná zmena modelovej ponuky priniesla nový základný model s označením S, čiže s bohatšou výbavou. Tá sa spájala aj s motorom, ktorý spĺňa normu Euro 5, čo poteší eko maniakov.

Spolu s ním sa dostali do ponuky aj veľmi výkonné svetlomety, ktoré dokážu osvietiť vnútro zákruty. Podľa hĺbky náklonu sa postupne rozsvecujú jednotlivé segmenty a lepšie vidíte, čo vás v zákrute čaká. Navyše, ak s takto rozsvietenými svetlami idete po ceste, majú z toho zážitok aj protiidúci vodiči.

Prečo som však modelu Kawasaki Versys 1000 S pridal označenie Majster jemnosti? Lebo presne tak jazdí, aj sa správa.

Tento obsah je vyhradený
pre predplatiteľov časopisu auto motor a šport

Prihláste sa do svojho účtu
alebo si objednajte online predplatné hneď teraz.

Ak ste sa už prihlásili, celý článok nájdete
v elektronickej verzii časopisu auto motor a šport č. 3/2022, strana č. 60
.
Martin Šebesta, profilová fotografia
Okolo áut a motoriek sa pohybujem odmalička, aj keď sme nikdy v rodine nemali Škodu 105/120. Za jeden z najväčších výkonov považujem generálku Žiguláka, ktorou sme s kamarátmi zložili praktickú maturitu na dopravnej priemyslovke. Na autách ma zaujímajú technické riešenia a inovácie, preto mi je ľúto, že v ostatnej dobe sa dozvedáme viac o konektivite a o mobilnom internete v autách než o novinkách v motoroch, nápravách a prevodovkách. Podľa mňa by auto malo mať charakter a aspoň trochu komunikovať s vodičom. Na autonómne jazdenie sa zatiaľ pozerám skepticky, aj keď časom môže byť riešením najmä v mestách. Baví ma cestovanie, komunikácia s ľuďmi a rozširovanie obzorov.