Fernando Alonso už testuje Toyotu Hilux na Dakar! (VIDEO)

Úplne nová Toyota Hilux bude mať novú a výkonnú 2,8-litrovú pohonnú jednotku a upravenú geometriu odpruženia. Alonso ju otestoval v rámci príprav na Rely Dakar.
Vydané  Text: 
Počas minuloročného tréningu na preteky Rely Dakar 2020 v Španielsku dostali legendy motoristického športu Fernando Alonso a Marc Coma jedinečnú príležitosť otestovať predvýrobný prototyp nového modelu Toyota Hilux 2020 spolu s modelom TOYOTA GAZOO Racing Hilux špecifikovaným na nájazdy v rely, ktorý priviedol dvojicu na cieľovú čiaru počas ich historicky prvého spoločného pokusu na Rely Dakar – pretekoch, ktoré sa považujú za jedno z najťažších motoristických podujatí na svete. Najnovšie stvárnenie najobľúbenejšieho pickupu na svete bude poháňať nová výkonná 2,8-litrová hnacia sústava, ktorá spolu s novou geometriou odpruženia zabezpečí pokračovanie povesti značky a jej legendárnej kvality, odolnosti a spoľahlivosti. Po skončení skúšky v rámci náročnej špeciálnej etapy plnej štrku a špiny, ktorá je určená pre vozidlá rely, Fernando uviedol: „Hilux je ikona a vždy som bol fanúšikom tohto auta. Keď som prvý raz uvidel nový Hilux, vyzeral veľkolepo. Bolo fajn otestovať toto nové vozidlo v náročnom prostredí, v etape rely, a posunúť ho až na hranicu jeho možností. Nový 2,8-litrový motor sa správa naozaj dobre a nové odpruženie je skvelé. Aj keď tlačíte Hilux na hranicu jeho možností, v ničom nestráca zo svojho komfortu. Myslím si, že nový Hilux môže byť neporaziteľný.“ Jedinečná skúšobná jazda sa uskutočnila spolu s tímom TOYOTA GAZOO Racing Dakar Rally Team v duchu základnej filozofie značky TOYOTA GAZOO Racing, ktorou je „vyrábať stále lepšie vozidlá“. Fernando – dvojnásobný víťaz pretekov 24 hodín Le Mans, úradujúci majster sveta vytrvalostných pretekov FIA s tímom TOYOTA GAZOO Racing, dvojnásobný majster sveta pretekov Formuly 1 a víťaz pretekov 24 hodín Daytona – spolu s Marcom, päťnásobným víťazom Rely Dakar v triede motocyklov a šesťnásobným majstrom pretekov motocyklov FIM v cross-country rely, potom pokračovali v intenzívnej príprave na preteky Rely Dakar 2020, kde dvojica v rámci svojho prvého spoločného pokusu priviedla domov Toyotu Hilux na celkovom úctyhodnom 13. mieste.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement

Inzercia