EuroNCAP otestovalo bezpečnosť nových áut, ako dopadli Mazda CX-30, Benz GLB, Opel Corsa a Ford Explorer?

Organizácia Euro NCAP, ktorej testy sú štandardnou metodikou hodnotenia kvality automobilov v otázke bezpečnosti, zverejnila nové výsledky testov vozidiel. Najviac pozornosti nepochybne zaujme úplne nový Opel Corsa.
Vydané  Text: 
Euro NCAP sa venovalo bezpečnosti štyroch nových automobilov: * Opel Corsa (supermini) * Ford Explorer (veľké SUV) * Mazda CX-30 (SUV) * Mercedes-Benz GLB (kompaktné SUV) Zatiaľ čo väčšie modely Ford Explorer, Mazda CX-30 a Mercedes-Benz GLB dosiahli plné hodnotenie bezpečnosti v podobe piatich hviezdičiek, Opel Corsa spadajúca do kategórie „supermini“ získala štyri hviezdičky. Ani jeden z hodnotených faktorov nedosiahol úroveň 90 percent, ale nemožno tvrdiť, že by sa jednalo o zlé výsledky. Ochrana dospelých pasažierov bola ohodnotená na solídnych 84 percent, bezpečnosť detskej posády na 86 percent a bezpečnostné systémy si vyslúžili hodnotenie 69 percent. Všetky testované vozidlá boli podrobené skúškam v základnom vyhotovení, to znamená s bezpečnostnou výbavou, ktorú obsahuje už sériovo dodávaný model. Dnes vôbec nepochybujeme o tom, že Opel Corsa po otestovaní verzie s vyšším bezpečnostným balíčkom získa plný počet päť hviezdičiek v Euro NCAP, doteraz však organizácia túto verziu vozidla ešte neotestovala.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉ