VIDEO: Najmenšia Tesla excelovala v nárazových testoch ! Tento vážny problém však neodstránili

Ďalšia Tesla, ktorá po náraze do testovacej prekážky zvládla ochrániť cestujúcich a získala fantastické hodnotenie. Technologický svet oslavuje, my však máme vážne obavy. Rovnako dobré hodnotenia totiž získali aj luxusnejší Model S a veľký crossover Model X, **napriek tomu v týchto autách zomierali ľudia aj pri menej vážnych nehodách.** Prečo? **Pri nárazoch totiž dochádzalo k porušeniu lítium-iónových akumulátorov, ktoré začali… Prečítať celé
Vydané  Text: 
Ďalšia Tesla, ktorá po náraze do testovacej prekážky zvládla ochrániť cestujúcich a získala fantastické hodnotenie. Technologický svet oslavuje, my však máme vážne obavy. Rovnako dobré hodnotenia totiž získali aj luxusnejší Model S a veľký crossover Model X, **napriek tomu v týchto autách zomierali ľudia aj pri menej vážnych nehodách.** Prečo? **Pri nárazoch totiž dochádzalo k porušeniu lítium-iónových akumulátorov, ktoré začali po reakcii s kyslíkom reťazovo horieť.** Takýto požiar je náročný na uhasenie a môže pretrvať až niekoľko dní. Ako príklad môžeme uviesť nehodu populárneho motoristického redaktora, Richarda Hammonda, ktorý sa v poslednej chvíli dostal z vraku elektrického Rimac Concept One, ten sa krátko po nehode vznietil. Podobným nešťastným udalostiam sa **dá zabrániť jedine vtedy, keď pri nehode nedôjde k porušeniu plášťa akumulátorov.** Verejnosť si ale pýta lepší dojazd, a ten je možné zabezpečiť len prostredníctvom väčších akumulátorov. To logicky zvyšuje pravdepodobnosť poškodenia v prípade vážnejšej nehody.

Slovakia Ring zažil svoju najväčšiu sezónu

Problém s hasením mali aj špeciálne vyškolení hasiči.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!
ODPORÚČANÉ