Magazín

Slovensko navštívil pilot Formula 1 Valtteri Bottas a my sme boli pri tom

Valtteri Bottas ORLEN Benzina
Valtteri Bottas s monopostom Alfa Romeo C42 v pozadí.
Zdroj: Live PR

Nestáva sa často, že Slovensko navštívi niektorý z top jazdcov najprestížnejších motoristických pretekov sveta. Tentokrát sa to ale podarilo. Vďaka spoločnosti ORLEN Benzina sme mali možnosť naživo stretnúť celkovo 10. jazdca tohtoročného poradia F1 – Vatteriho Bottasa. Okrem toho sme sa dozvedeli viac aj o plánoch ORLEN Benzina či o tom, aké palivá na svojich čerpacích staniciach ponúkajú.

Cieľom je byť dvojkou na slovenskom trhu

Akcia, ktorá sa uskutočnila na čerpacej stanici ORLEN Benzina v Šamoríne opäť potvrdila, že Slovensko má mnoho motoristických fanúšikov. Okrem vystaveného modelu monopostu Alfa Romeo C42 si mohli nadšenci F1 užiť aj prítomnosť Valtteriho Bottasa, jazdiaceho v sezóne 2022 vo farbách tímu Alfa Romeo F1 Team Orlen. Na akcii boli prítomní aj zástupcovia ORLEN Benzina, ktorí prezradili niekoľko zaujímavých informácií o ich plánoch.

Valtteri Bottas ORLEN Benzina
Model monopostu Alfa Romeo C42 na čerpacej stanici ORLEN Benzina v Šamoríne.

Aktuálne má ORLEN Benzina na Slovensku niečo viac ako 50 čerpacích staníc a do konca budúceho roku plánuje až stovku. Cieľom spoločnosti je konkurovať najsilnejším hráčom u nás a postupne sa prepracovať na druhé miesto našom trhu.

Prečítajte si aj:


F1 British GP 2022: Na Silverstone tuhla krv v žilách. Premiérové víťazstvo Sainza zatienila brutálna nehoda

David Hecl


Prelomová sezóna

Členstvo tímu Alfa Romeo F1 Team Orlen dáva spoločnosti ORLEN Benzina možnosť testovať svoje palivá v najdrsnejších podmienkach sveta motorizmu. Okrem toho firma ťaží aj z viacerých partnerstiev či dokonca s čiastočného marketingu vo forme série Drive to Survive od Netflixu. Rok 2022 bol podľa slov Jana Suchockeho, riaditeľa siete čerpacích staníc ORLEN Benzina, zlomovým rokom aj v F1. Po sezónach 2019 a 2020, kedy tím skončil celkovo na 8. mieste v hodnotení Pohára konštruktérov a nie vydarenej sezóne 2021, kedy sa Alfa Romeo umiestnila na predposlednej priečke, prišiel skok na 6. miesto. Celkovo sa obom jazdcom podarilo v sezóne 2022 získať až 55 bodov a predstihli tak napríklad aj Aston Martin.

Valtteri Bottas ORLEN Benzina
Moderátorom akcie bol športový komentátor Formula 1 Števo Eisele.

Vitaj Valtteri!

Hlavným hosťom programu tlačovej konferencie bol práve Vatteri Bottas, nenápadný Fín, ktorý v tejto sezóne získal skvelé 5. miesto počas Veľkej ceny Emilia Romagna. Valtteriho si fanúšikovia F1 mohli, predovšetkým v poslednom mesiaci, zapamätať vďaka zaujímavému vzhľadu s fúzmi na podporu charitatívnej iniciatívy Movember. Práve typický „moustache“ má upozorniť na zdravie mužov. Valtteri však prisľúbil, že jeho dlhé vlasy aj nevšedný porast na tvári budú už čoskoro minulosťou. Čo konkrétne plánuje neprezradil, ale vraj pôjde o nový účes, ktorý bude zanedlho zverejnený na jeho sociálnych sieťach.

Prečítajte si aj:


Monopost F1 Valtteriho Bottasa dorazí na Slovensko! Stretnúť ho budete môcť už najbližšie dni na týchto miestach:

Výber z oficiálnej správy


Zmena postavenia v tíme

Okrem vzhľadu sa samozrejme nezabudlo ani na otázky týkajúce sa jeho kariéry a plánov na najbližšie obdobie. Nakoľko išlo o jeho prvú sezónu v tíme Alfa Romeo F1 Team Orlen, nevyhol sa ani otázke porovnania svojho predchádzajúceho pôsobiska v Mercedese s jeho aktuálnou stajňou. Podľa jeho slov je tu hneď viacero odlišností. Napríklad v tom, že v Alfa Romeo zastáva úlohu akejsi autority či lídra. Vonkajší tlak je na neho menší ako v Mercedese, no napriek tomu ho v štartovacom poli nabitom ostrou konkurenciou cíti. Výhodu vidí aj v tom, že zatiaľ čo v predchádzajúcich sezónach mal jednoročné kontrakty, Alfa Romeo si ho uviazala hneď na niekoľko sezón.

Valtteri Bottas ORLEN Benzina
Vlatteri Bottas dostal o zástupcov českého hokejového klubu HC VERVA Litvínov podpísaný dres s vlastnám menom.

Rodák z obce Nastola, ktorá je dnes súčasťou mesta Lahti, čo-to povedal aj k aktuálnym monopostom a pravidlám. F1 pred touto sezónou prešla najvýraznejšími zmenami v pravidlách za posledných 40 rokov. Táto téma teda bola aktuálna. Podľa Bottasa je v dôsledku nového dizajnu a „downforce“ efektu nových monopostov pretekanie tesnejšie. Verí, že aj v najbližších sezónach sa monoposty k sebe ešte viac priblížia a preteky tak budú pre diváka ešte atraktívnejšie. Pozitívne slová vyjadril aj na adresu rozpočtového stropu, ktorý podľa neho dáva menším tímom viac priestoru popasovať sa o lepší výsledok. Koniec-koncov, mohli sme to vidieť aj v tomto roku, kedy boli jednotlivé rozostupy v štartovacom poli najtesnejšie za posledné sezóny.

Valtteri Bottas ORLEN Benzina
Najviac sa bojí hadov. Ak by mal strach s pretekania, tak radšej zostane doma. Teší sa na stretnutie s rodinou a priateľmi a taktiež prezradil či pozná Petra Sagana.

Svojho sna sa navzdáva

Poodhalil aj svoje plány na najbližšie obdobie. Ihneď po tlačovej besede odlieta do rodného Fínska, kde sa stretne s najbližšími a priateľmi. Následne ide na dovolenku, kde plánuje úplne vypnúť a venovať sa svojmu druhému koníčku, cyklistike, nakoľko jeho priateľka je profesionálnou cyklistkou. Pri téme cyklistiky taktiež padla otázka či pozná Petra Sagana. Keďže je rezidentom v Monte Carle, rovnako ako slovenská cyklistická jednotka, so Saganom sa už stretol. Povedal o ňom, že je to zábavný chlapík.

Na záver sa Valtteri s nami podelil aj o svoje plány do budúcnosti a o najväčší sen. V nasledujúcich sezónach sa aj s tímom Alfa Romeo F1 Team Orlen chce pobiť o popredné priečky a taktiež sa nevzdáva ani svojho najväčšieho sna, ktorým je titul Svetového šampióna F1. Na otázku, či sa nebojí pretekania, aj po tom čo sa stalo tento rok jeho tímovému kolegovi počas veľkej ceny na okruhu v Silverstone, odpovedal, že keby mal strach, tak si nesadne do toho auta. Je tu však jedna vec, ktorej sa bojí. Sú ňou hady.

Prečítajte si aj:


ALFA ROMEO, na ktoré sme tak dlho čakali: TONALE prichádza ako plug-in hybrid

ERIK STRÍŽ


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.