Magazín

Motoristickí novinári vybrali najlepšie autá, ktoré testovali v roku 2021! Pozrite si rebríček Petra Orosza

Petrov výber:

Dacia Logan LPG (AMS 10/2021)

Vzhľadom, spracovaním aj technikou sú nové Dacie minimálne o dve triedy vyššie než predchádzajúce generácie. V období rekordných cien pohonných hmôt sme si najviac obľúbili práve dvojpalivovú verziu, ktorá disponuje plnohodnotnými nádržami na benzín a ropný plyn (LPG). Maximálny dojazd tak bez väčších problémov presiahne 1 200 kilometrov, čo je hodnota, ktorú dnes neponúkajú ani niektorí zástupcovia manažérskej strednej triedy. Nízke prevádzkové náklady Logan kombinuje s komfortným podvozkom, priestranným interiérom, veľkým batožinovým priestorom a naozaj bezkonkurenčnou cenou.

Dacia Logan LPG
Predok nového Loganu je od menšieho Sandera na nerozoznanie. Treba však uznať, že nový look Loganu pasuje a konečne vyzerá ako poriadne auto.

Ford Kuga Hybrid (AMS 7/2021)

Hybridná Kuga patrila k najväčším prekvapeniam tohto roka. Dovolím si napísať, že jej full hybridný pohon dokáže zatieniť aj samotnú Toyotu, čo je azda najväčšia pochvala, ktorú môže Kuga v tomto segmente získať. Stredne veľké SUV však vyniká aj v iných oblastiach. Vyzdvihnúť môžem napríklad starostlivo naladené riadenie a podvozok. Auto tak brilantne kombinuje komfort, vyvážené jazdné vlastnosti a precízne reakcie na povely vodiča. Konzervatívca, ako som ja, navyše potešili fyzické ovládače v interiéri, príjemné materiály a akustický komfort na diaľnici.

Ford Kuga Hybrid

Volkswagen ID.4 GTX (AMS 1/2022)

Toto je azda prvý elektromobil, s ktorým som absolvoval trasu Bratislava – Košice bez strachu z nedostatočného dojazdu. Doteraz sa výlety s elektromobilmi nezaobišli bez vypnutého kúrenia a pomalej jazdy v pravom pruhu za poľským kamiónom. V prípade ID.4 som si mohol konečne užiť maximálnu rýchlosť na diaľnici aj klimatizáciu bez náhlych stavov psychickej úzkosti. S elektrickým Volkswagenom som absolvoval len jedinú zastávku, počas ktorej sa auto nabilo skôr, než som stihol dojesť obed. Čerešničkou na torte bol dychberúci výkon, ktorý verzia GTX kombinuje s perfektným odhlučnením a komfortným podvozkom. Konečne auto na baterky, s ktorým by som si vedel predstaviť každodenný život.

Volkswagen ID.4 GTX
Zvonku vynikne aerodynamický vzhľad s pomerne nízkou siluetou, do očí hneď udrú aj obrovské disky kolies

Porsche Cayenne Turbo GT (AMS 9/2021)

Potrebuje svet 2 300 kilogramov vážiace SUV s výkonom 471 kW (640 k) a zrýchlením z 0-100 km/h za 3,3 sekundy? Určite nie. Rovnako ako misia Apollo alebo Burdž chalífa, aj samotné Porsche Cayenne Turbo GT symbolizuje oveľa viac než len požiadavky zákazníkov. V tomto prípade ide predovšetkým o prezentáciu technologickej vyspelosti, dokonalého inžinierstva a dlhoročných skúseností, akými nedisponuje takmer žiadna iná značka na svete.

Porsche Cayenne Turbo GT: Vyskúšali sme superšportové SUV, ktoré prekonalo rekord na Nürburgringu!

Prečítajte si aj:


Motoristickí novinári vybrali najlepšie autá, ktoré testovali v roku 2021! Pozrite si rebríček Juraja Hrivnáka:

Juraj Hrivnák


Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Springfield Dark Horse
Testy autoškoly

Test Indian Springfield Dark Horse: Dobrodružná Amerika

Predstavy ľudí o Amerike majú mnoho podôb. Od opálených tiel na plážach v Miami, cez bohatých obchodníkov v New Yorku, až po fi lmové celebrity v Los Angeles či bezbrehú zábavu v Las Vegas. Medzi tým sú nekonečné priestory, ktoré v predstavách križujú chlapíci na motocykloch. Presne k tejto poslednej predstave sa hodí aj náš spoločník Indian Springfield Dark Horse.