Magazín

Vyrátajte si jednoducho poistku pre svoje auto

Hoci to väčšina z nás zrejme vie – pri vybavovaní autopoistenia je treba uvažovať o jeho dvoch základných typoch. Zákonné PZP vám v prípade nehody pomôže zaplatiť škody, ktoré spôsobíte druhým účastníkom vy. Môžete si ním pokryť aj poistenie úrazu vodiča a posádky svojho auta či poistenie batožiny. Keďže však PZP zo zákona nehradí škody na vlastnom aute, nemali by ste podceniť ani druhú – havarijnú poistku. Pomôžete si tak nielen pri dopravnej nehode, ale aj keď vám auto niekto poškodí pri parkovaní, zasiahne ho živelná katastrofa, alebo vám ho niekto ukradne.

Máte to vybavené po pár klikoch Pred uzatvorením poistnej zmluvy by ste mali detailne vedieť, za čo platíte a akým spôsobom sa vám môže investícia do poistenia v nechcených situáciách vrátiť. A hneď tu sa ukazuje byť online kalkulačka PZP a havarijného poistenia, vytvorená poisťovňou KOOPERATIVA, veľkým pomocníkom. Postup v rámci nej je pritom jednoduchý a intuitívny, a to aj pre starších vodičov

„V kalkulačke najskôr uvediete, koľko škodových udalostí ste mali za posledné 3 roky. Na základe zadaného evidenčného čísla vozidla systém automaticky vytiahne konkrétne parametre a vloží ich do formulára,“ vysvetľuje princíp kalkulačky hovorkyňa Kooperativy Silvia Nosková Illášová. V ďalšom kroku vypíšete základné údaje o sebe, na základe ktorých systém vypočíta konkrétnu sumu a podmienky poistného. Tie si môžete ďalej doladiť podľa svojej situácie a potrieb. „Ak vám ponuka bude vyhovovať, doplníte zvyšné údaje a poistenie si môžete jedným klikom rovno aj objednať. Portál vás zrozumiteľne prevedie všetkými krokmi až k platbe a dokumenty vám doručí e-mailom,“ upresňuje zástupkyňa poisťovne. Pri havarijnom poistení by ste však mali rátať s tým, že pred začiatkom poistenia je treba absolvovať aj vstupnú kontrolu auta. Jej čas a miesto si dohodnete individuálne, ako vám bude vyhovovať

Skontrolujte si, či teraz neplatíte priveľa

Online kalkulačka sa osvedčí nielen vtedy, keď treba uzatvoriť nové poistenie. Dá sa využiť aj na overenie, ako je na tom vaša aktuálna poistka - či nie je náhodou drahá alebo nevýhodná. A to nielen čo sa týka ceny, ale aj krytia a benefitov. Vyskúšajte si teda vypočítať cenu poistenia svojho auta a možno budete prekvapení.

Vyberáte si autopoistenie? Sústreďte sa aj na asistenčné služby

Kvalita autopoistenia sa odvíja nielen od pomeru cena-výkon, čo sa krytia potenciálnych škôd týka, ale aj od asistenčných služieb. „Dobrá poistná zmluva by mala myslieť aj na riešenie nepríjemných situácií, s kvalitnými asistenčnými službami. S havarijným poistením tak majú vopred zabezpečené, napríklad, otvorenie a výmenu zámku auta v prípade straty kľúčov, odtiahnutie auta do najbližšieho servisu či postaranie sa o výmenu pneumatiky, ak dostanú defekt,“ uzatvára hovorkyňa Kooperativy.

Cena havarijného poistenia klesla o 15 %

Zariadiť havarijné poistenie si teraz môžete nielen rýchlejšie, ale aj výhodnejšie. Poisťovňa KOOPERATIVA ponúka špeciálnu akciu, v rámci ktorej je možné získať komplexné havarijné poistenie Auto komplet s 15 % zľavou. Týmto spôsobom sa poistíte presne podľa svojich potrieb pre prípad havárie, krádeže, vandalizmu či nepriaznivému počasiu a získate aj ďalšie výhody, ako napr. finančný bonus za bezškodový priebeh či asistenčné služby zdarma. Viac nájdete na www.kooperativa.sk.