Magazín

Hľadáte naozaj spoľahlivé auto? Rebríček What Car? zverejnil porovnanie značiek áut, odpovedalo 16-tisíc motoristov

Už piaty rok Lexus dominuje rebríčku What Car?. Výsledok 98,7 percent je jednoznačne najlepší z tridsiatich výrobcov, ktorých uvádzali respondenti v prieskume. Je to jasné potvrdenie kvality samonabíjacích hybridov značky Lexus, ktoré oceňujú zákazníci v západnej a strednej Európe.

Japonská prémiová značka dominuje nielen v celkovej kategórii, ale aj v rebríčku hybridov do päť rokov. Tu sa v prvej štvorke vynímajú výsledkami až dva Lexusy. Na prvom mieste sa umiestnil model NX s výsledkom 99,8 percent a štvrtý bol model UX s 98,4 percentami. To dokazuje, akej veľkej dôvere zákazníkov sa tešia hybridné automobily Lexusu, ktorý je priekopníkom elektrifikácie medzi prémiovými značkami.

Lexus nastavuje štandard v oblasti spoľahlivosti. Jeho autá sú spoľahlivé, poruchovosť je veľmi zriedkavá, servis rýchly a opravy sú cenovo dostupné. Aj vďaka spoľahlivosti modelov ako sú NX alebo UX si značka buduje dôveru v hybridné technológie,” myslí si Steve Huntingford, šéfredaktor časopisu, ktorý prieskum realizoval.

Prieskum spoľahlivosti What Car? je ďalším nezávislým potvrdením kvality automobilov Lexus. Je o to cennejší že sa ho zúčastňujú majitelia a užívatelia automobilov, vďaka ktorým sa možno presne dozvedieť, čo sa v testovaných autách kazí a ako funguje zákaznícky servis každej z automobilových značiek.

Prečítajte si aj:


Lexus predstavil novinku s atmosférickým 8-valcom. Dočkáme sa ho aj u nás?

David Hecl


NOVÝ LEXUS ES: Silný konkurent pre BMW radu 5 už nemá spätné zrkadlá a interiérom prekonal všetky očakávania

Redakcia (s)


NOVÝ LEXUS NX má aj s 2,5-litrovým motorom spotrebu len 3 l/100 km! Má ísť o najsilnejší plug-in hybrid vo svojej triede

ERIK STRÍŽ


Lexus už pracuje na novom SUV, čo o ňom vieme?

Výber z oficiálnej správy


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk