Magazín

Ďakujeme! auto motor a šport je stále najčítanejší auto-moto časopis na Slovensku

Najnovší graf čítanosti motoristických časopisov vychádzajúcich v Slovenskej republike z prieskumu MML-TGI od agentúry MEDIAN SK, s.r.o. (druhý polrok 2020) odhalil, že časopis auto motor a šport v podstatnej miere prekonáva čítanosť ostatných titulov.

Vo vyššie uvedenom grafe sú uvedené relatívne hodnoty čítanosti časopisov s tematikou auto-moto, v ktorej je určujúcou 100-percentnou hranicou práve čítanosť auto motor a šport.

Druhý titul v poradí disponuje podľa výsledkov agentúry MEDIAN SK 73-percentnou čítanosťou titulu auto motor a šport, trhová trojka dosahuje 68-percentný podiel, štvorka 59 percent a titul na piatej pozícii figuruje už len s 12-percentnou čítanosťou v porovnaní s čítanosťou auto motor a športu.

Slovenská verzia časopisu auto motor a šport je dlhodobým lídrom trhu, v priebehu rokov fungovania sa stala synonymom pre automobilový časopis na Slovensku. Podstatná časť obsahu je tvorená autorskými príspevkami od slovenských motoristických novinárov, časť obsahu sa preberá v licencii od nemeckého originálu auto motor und sport. Časopis auto motor a šport je dostupný aj v online verzii.

Prečítajte si aj:


Nový auto motor a šport zverejnil, ako prerobiť starší dízel na EURO6

ERIK STRÍŽ


Internetová verzia časopisu auto motor a šport je samostatný online titul AUTOVINY.SK. Od osamostatnenia sa od vydavateľa portálu Zoznam.sk si titul buduje vlastné komunikačné kanály a v uplynulých dvoch rokoch sa mu darí zaujímať popredné pozície v čítanosti slovenských auto-moto titulov.

Len v januári 2021 Autoviny.sk zaujali celkovo 467 255 unikátnych čitateľov (RU), pričom v priebehu mesiaca stránku navštívilo celkovo 794-tisíc návštevníkov.

Dôležitou skutočnosťou je, že čitatelia sa na Autoviny.sk radi vracajú, tzv. vrajúci sa čitatelia dlhodobo tvoria takmer polovicu všetkých návštev. Autoviny.sk vďačia týmto číslam predovšetkým podstatnému množstvu unikátnych autorských príspevkov od vlastnej redakcie, vlastnými testami automobilov a komplexnej distribúcii obsahu.

Na Facebooku si auto motor a šport - AUTOVINY.sk udržiavajú 19-tisícovú fanúšikovskú základňu, pričom mesačný dosah príspevkov pravidelne presahuje 500-tisíc používateľov. Okrem toho tituly pôsobia aj na Instagrame a YouTube, z pohľadu čítanosti sa preukázal ako krok správnym smerom projekt bezplatných testov autoškoly pre verejnosť. Na ďalšom portáli AUTOSKOLA.AUTOVINY.SK/KVIZY nájdete veľké množstvo zábavných, poučných a zaujímavých kvízov o autách, histórii autopriemyslu, o rekordoch a značkách.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk