Magazín

Určite viete, na čo všetko máte nárok pri PZP?

Ilustračná fotografia k téme: Dopravná nehoda, pokazené auto, PZP, poistenie

Povinné zmluvné poistenie nemusí byť len „povinná jazda“ každého motoristu. PZP dokonca pokryje aj letenku či ubytovanie. A neraz pri uzatváraní môžete vyhrať napríklad zaujímavú cenu, napríklad aj diaľničnú známku.

Namiesto zdĺhavého vyplňovania formulárov dnes PZP uzavriete aj cez mobil a za pár minút.

Navyše, môžete vyhrať aj ročnú diaľničnú známku zdarma. Pritom objem asistenčných služieb, na ktoré máte v rámci PZP nárok, sa nijak nezmenšil. A je ich viac, ako možno tušíte.

Konkrétnym príkladom je ponuka poisťovne Wüstenrot. V rámci základného balíka asistenčných služieb nemáte len nárok na zorganizovanie odtiahnutia auta do servisu alebo až pred dom, výmenu pneumatiky pri defekte či otvorenie auta pri strate kľúčov.

„PZP myslí aj na komplikovanejšie situácie. Napríklad v prípade krádeže auta máte nárok na trojdňové ubytovanie v hodnote až 50 eur za noc na osobu, v zahraničí 70 eur alebo na preplatenie reálnych nákladov na dopravu domov vlakom či autobusom. Ak sa krádež stala v zahraničí, dokonca aj letecky,“ vysvetľuje Jana Podoláková, odborníčka na povinné zmluvné poistenie spoločnosti Wüstenrot.

Pri výbere poisťovne sa dnes oplatí venovať pozornosť aj spôsobu ako PZP uzavriete. Za desať rokov sa čas vybavenia povinného zmluvného poistenia skrátil na minimum. Dnes dokážete PZP dojednať za tri minúty kdekoľvek, kde máte pripojenie internetu. Za otestovanie stojí napríklad nová online kalkulačka od Wüstenrot.

Povinné zmluvné poistenie u nás vybavíte v troch jednoduchých krokoch. Zjednodušte si život a vyklikajte si ho už teraz. Ušetrený čas a peniaze za to stoja,“ uvádza poisťovňa na svojej webstránke. Pričom, podľa vyjadrenia spoločnosti, vybavenie PZP trvá tri minúty.

Navyše, aktuálne poisťovňa spustila aj súťaž o ročnú diaľničnú známku. Na zlosovanie pritom stačí si ich novú online PZP kalkulačku len vyskúšať.