Magazín

Point S – nezávislí, ale predsa spojení!

Point S

Point S vo svete a na Slovensku

Point S

Spoločnosť Point S bola založená v roku 1971 a dnes pôsobí na 4 kontinentoch v 38 krajinách sveta. Je považovaná za najväčšiu sieť nezávislých pneuservisov na svete. Spolupracuje s tými najrenomovanejšími výrobcami pneumatík, ako sú Michelin, Continental, Pirelli, Bridgestone, Hankook, Yokohama, Vredestein, GoodYear.

Na Slovensku pôsobí od roku 2015 a ku dnešnému dňu má 32 obchodných partnerov, z ktorých každý má svoj vlastný pneuservis a kamennú predajňu. Cieľom je priblížiť sa k majiteľom vozidiel a ponúknuť im kvalitné pneumatiky za primerané ceny a kvalitné služby pneuservisu v každom väčšom meste na Slovensku.

„V spolupráci s výrobcami pneumatík ponúkame všetkým záujemcom o kúpu pneumatík aj rôzne marketingové akcie, zlosovateľné súťaže a rôzne kupóny na služby spojené s pneuservisom, ktoré môžu získať a využiť u našich partnerov Point S.“

Partneri siete Point S ponúkajú komplexné služby spojené s pneuservisom:

 • oprava defektov, vyvažovanie kolies (osobné, nákladné, agro, motocykle),
 • sezónne prezúvanie pneumatík,
 • sezónne uskladnenie pneumatík, kompletov,
 • snímače tlaku TPMS,
 • hustenie plynom,
 • likvidácia starých pneumatík,
 • predaj oceľových a hliníkových diskov.

Okrem toho väčšina našich partnerov ponúka aj autoservisné služby alebo využíva hybridný model biznisu predajňa (servis) a webshop.

Pneugarancia

Point S

Pri kúpe štyroch kusov pneumatík Michelin, Continental, Hankook, Yokohama a PointS sa registráciou na stránke www.pneugarancia.sk stávate automaticky majiteľom nadštandardných záručných podmienok. Ak do 12 mesiacov od kúpy pneumatík, niektorú z nich poškodíte (týka sa to všetkých poškodení aj mimo výrobných vád!), jednu zo štyroch pneumatík vám Point S preplatí! Túto službu môžete využiť u ktoréhokoľvek partnera Point S na Slovensku. Nezáleží pritom na tom, v ktorom meste ste si pneumatiky zakúpili.

Pneumatiky Point S

Pneumatiky Point S

Skúsenosti, ktoré sme nadobudli od vzniku Point S, sme sa rozhodli využiť a v spolupráci s jedným renomovaným a na Slovensku najznámejším výrobcom pneumatík sme vyvinuli vlastný rad pneumatík pod názvom Point S.

Dnes už v našej ponuke nájdete kompletnú ponuku letných, zimných a celoročných pneumatík s výbornými jazdnými vlastnosťami. Letné pneumatiky SummerStar boli vyvinuté v Nemecku a vyrobené v Európe, čím vznikla pneumatika s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a moderným dizajnom.

Zimné pneumatiky WinterStar majú vlastnosti, na ktoré sa v zime kladie najväčší dôraz – dobrý brzdný výkon na vode a snehu, optimalizovanú životnosť a zníženie spotreby.

Celoročné pneumatiky PointS 4 Seasons ponúkajú skvelý kompromis v podmienkach, kde extrémne leto a zimy nie sú normou. A prečo nie sú pneumatikami PointS zaplavené webshopy?

„Je to preto, že naše pneumatiky sú určené len pre naše zmluvné pneuservisy. Nechceme urobiť z našich pneumatík komerčnú značku určenú na vysoký predaj. Chceme vám ponúknuť európsku kvalitu za rozumnú cenu a kvalitný servis so službami u našich partnerov.“

Online svet – budúcnosť je už tu s prezujma.sk

Point S

V dnešnej „dátovej“ dobe je nevyhnutné, aby aj pneuservisy ponúkali niektoré služby online. A jednou z nich je objednávací systém na služby v pneuservise. Point S Slovakia preto prichádza s vlastným online objednávacím systémom, ktorý ponúka pre registrovaných užívateľov oveľa pohodlnejší spôsob objednávania do pneuservisu ako doteraz. Každý registrovaný užívateľ si môže v systéme uložiť svoje autá a pneumatiky. Získava prehľad o službách, ktoré využil. Pri uskladnení pneumatík je e-mailom informovaný o každej zmene.

Tento sofistikovaný objednávací systém uľahčí, zjednoduší a sprehľadní objednávanie všetkým pneuservisom a registrovaní zákazníci má oveľa lepší prístup k informáciám o vykonaných úkonoch a uskladnených pneumatikách.

YOKOHAMA – pravá tvár japonskej kvality

Point S

YOKOHAMA nie je len o tmavej gumenej obrúči na vašom disku Práve pre dlhoročné skúsenosti a japonskú kvalitu je Yokohama jedným z výrobcov, s ktorými Point S spolupracuje a robí spoločné marketingové akcie.

„Yokohama je s nami už od roku 1917, keď sa japonská spoločnosť Yokohama spojila s americkým výrobcom BFGoodrich. Základ dnešných pneumatík Yokohama vznikol spojením týchto dvoch výrobcov. Ale išlo len o základné know-how, výroba pneumatík bola od začiatku koncentrovaná výlučne v Japonsku.“

Ale pneumatiky sú hlavne o motošporte. A ani tu Yokohama nezaostáva. Bola a je oficiálnym dodávateľom pneumatík napríkladpre :

 • Formula 3 Grand Prix Macauod roku 1983,
 • FIA WTCCod roku 2006 do roku 2017,
 • FIA WTCRod roku 2018
 • a mnoho ďalších.

Pneumatiky Yokohama nezaostávajú ani v testoch.

Napríklad zimné pneumatiky Yokohama V905 BluEarth sú jedny z odporúčaných zimných pneumatík na základe európskych testov. Ak si radi užívate tichú jazdu, tak nový model Yokohama WY01 je dokonca považovaný za jednu z najtichších pneumatík s výbornými vlastnosťami v zimných podmienkach.

Yokohama sa pustila aj do čoraz obľúbenejších celoročných pneumatík. Rad BluEarth 4S vám pomôže prekonať celý rok na jednom type pneumatík.

Nezabúda ani na majiteľov off-road vozidiel. Pneumatiky Geolandar si získali nadšencov a okrem výborných jazdných vlastností budú na vašom aute vyzerať naozaj dobre!

Navštívte svoj pneuservis Point S

Point S

„Pre rýchlejšiu orientáciu sme pre Vás zabezpečili online vyhľadávač servisných stredísk Point S, ktorý nájdete na našej internetovej stránke v sekcii Servisné strediská:

point-s.sk/servisne-strediska

Overte si, aké služby ponúka konkrétny pneuservis a využite jeho služby. Dlhoročné skúsenosti našich partnerov sú zárukou kvalitných služieb a odborného poradenstva.“