Magazín

Chcete si kúpiť strešný box na auto? Uvažujte nad týmto 410-litrovým od Mercedes-AMG

Keď si kupujete nové auto, obyčajne sa rozhodnujete aj na základe dizajnu. Keď sa ale rozhodujete o kúpe strešného boxu, estetika ide zvyčajne bokom a do popredia sa dostávajú cena, bezpečnosť a praktické detaily. Pritom vzhľad strešného boxu nie je vôbec nepodstatný, predovšetkým vtedy nie, ak vlastníte auto prémiovej značky, akou je Mercedes-Benz alebo Mercedes-AMG.

Pre ľudí, ktorí pri nákupe strešného boxu zohľadňujú všetko od bezpečnosti po vzhľad, Mercedes pripravil nový model strešného boxu Mercedes-AMG, a to hneď v dvoch vyhotoveniach. Prvé je univerzálne pre všetky vozidlá značky Mercedes a druhé je špeciálne vytvorené pre účely použitia vo vozidlách tejto značky s karosériou kupé.

Nepatrný rozdiel spočíva v tvare difúzora, ktorý bol aerodynamicky upravený pre potreby športového tvaru karosérií kupé,“ uvádza výrobca vo svojej tlačovej správe k novinke.

Strešný box Mercedes-AMG (2020)
Strešný box Mercedes-AMG (2020)

Na oboch stranách boxu sa nachádzajú logá Mercedes-AMG a už celkový vzhľad dáva tušiť, že sa jedná o prémiový produkt.

Strešný box Mercedes-AMG má solídny objem 410 litrov a vlastnú hmotnosť primeraných 26 kilogramov. Jeho nosnosť je 70 kilogramov, ale smerodajný bude údaj z konkrétneho vozidla o maximálnom možnom zaťažení strechy.

Aerodynamické vyhotovenie nie je iba tak hocijaké, ale údajne prešlo skúškami s náročnými požiadavkami.

Tím AMG High-Performance navyše otestoval v rámci rozsiahlych skúšok počas jazdy optimálne hodnoty strešného boxu v súvislosti s aerodynamikou, jazdnými vlastnosťami a hlučnosťou,“ tvrdí výrobca.

Strešný box Mercedes-AMG (2020)
  • Rozmery: 220 x 85 x 44 cm (D x Š x V)
  • Objem: 410 litrov
  • Zaťaženie: max. 70 kg (je potrebné dodržať aj maximálne zaťaženie strechy príslušného vozidla)
  • Vlastná hmotnosť: 26 kg
  • Montáž: rýchloupínací systém
  • Otváranie: obojstranné
  • Dostupnosť: november 2020
  • Kompatibilita: všetky vozidlá Mercedes