Magazín

Pozor pri kúpe diaľničnej známky! Ročná nemusí byť na rok

Na Slovensku máme približne 622 kilometrov spoplatnených ciest, ktoré sú označené ako D1, D2, D3, D4 a rýchlostné cesty R1, R2, R4 a R6. Aby ste na nich mohli vstúpiť so svojim motorovým vozidlom musíte mať k dispozícií diaľničnú známku, v opačnom prípade vás pravdepodobne neminie "darček" v podobe pokuty. Za tento priestupok vám hrozí pokuta od 100 do 500€, v prípade, že ju uhradíte do 15 dní, štát vám odpustí 50€. V blokovom konaní môžete byť ľahší o 50 až 200€.

Poďme sa ale pozrieť na systém objednávania, ktorý nájdete na webových stránakch eznamka.sk. Aj napriek tomu, že od začiatku tohto roka si môžete vybrať 365-dňovú diaľničnú známku, stále sa môžete prekliknúť na tú, ktorá sa vám v tomto pokročilom mesiaci v rámci roka oplatí menej. Jej platnosť totižto vyprší 31.1.2021. Pri objednávaní či už na webových stránkach, prípadne prostredníctvom aplikácie na smartfónoch tak buďte obozretný!

Prečítajte si aj:


Vláda schválila nové diaľničné známky: čo sa zmení?

Redakcia (s)


Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.