Magazín

Hodnotu Lexusu LC spoznáte podľa jeho laku. Pozrite si všetky špeciálne farebné edície športiaku

Structural Blue Edition

Luxus LC v pestrofarebných variáciách

Limitovaná verzia Structural Blue Edition z roku 2017 je najzaujímavejšou edíciou Lexusu LC. Jej tajomstvom je modrý lak Structural Blue inšpirovaný farbami tropického motýľa Morpho menelaus. Intenzívnu farbu hmyzích krídel nespôsobuje prírodný pigment, ale to, ako sa na ich mriežkovej štruktúre láme svetlo. Podobný efekt chceli dosiahnuť aj dizajnéri výnimočného laku Structural Blue. Podarilo sa. Sedemvrstvový pigmentový lak odráža takmer 100 percent svetla v podobe viditeľnej farby, zatiaľ čo konvenčné laky odrážajú necelých 50 percent.

Modré odtiene použili aj v interiéri grand toureru. Farbu Breezy Blue dostal prístrojový panel, horné časti výplne dverí, volant a lakťová opierka. So stredne modrým tónom kontrastuje prenikavo oranžový odtieň okolo voliča prevodovky a panelov dverí obložených zriasenou Alcantarou, ktorú nájdeme aj na čalúnení stropu kabíny. Lexus LC Structural Blue Edition má okrem toho 21-palcové zliatinové disky a prahové lišty z kompozitu vystuženého uhlíkovými vláknami. Limitovaná edícia vznikla v obidvoch dostupných verziách pohonu – s viacstupňovým hybridným systémom s motorom V6  (Lexus LC 500h) a celkovým výkonom 359 koní alebo s 8-stupňovým benzínovým osemvalcom V8 s výkonom 464 koní.

Yellow Edition

Luxus LC v pestrofarebných variáciách

V polovici roku 2018 Lexus zaradil do európskej ponuky model LC vo verzii Yellow Edition. Karoséria auta dostala neprehliadnuteľný, žiarivo žltý lak Vibrant Flare Yellow. Rovnaké farby sa udomácnili aj v kabíne vozidla - žltý odtieň možno nájsť v detailoch kontrastného prešívania na bielych kožených sedadlách, prístrojovej doske, volante a na lakťovej opierke na stredovej konzole. Žltá vynikajúco kontrastuje s čiernou prístrojovou doskou a prahovými lištami z uhlíkových vlákien s nápisom LC Limited Edition. Vozidlo má 21-palcové kované disky a je dostupné s hybridným pohonom, aj vo variante s motorom V8 s výkonom 477 koní.

Žiarivo žltý Lexus LC sa dostal na americký a japonský trh. V USA sa vozidlo stalo súčasťou línie Inspiration Series výlučne vo verzii s motorom V8. V Japonsku ho nazvali LC Luster Yellow a bolo dostupné v oboch variantoch motora, ale objednať si ho bolo možné iba počas dvoch mesiacov.

Black Panther

Luxus LC v pestrofarebných variáciách

Pre film Čierny panter vytvoril Lexus jediný exemplár modelu LC v špeciálnej verzii Black Panther. Táto hviezda filmového plátna dostala modrý lak s grafikou hlavného hrdinu na maske, obrovské kolesá a bočné zrkadlá v tvare pazúrov skutočného pantera. Detaily modrej farby nechýbajú ani v kabíne a fantastickému filmovému vozidlu poháňanému reaktorom dodáva obrovskú rýchlosť a schopnosti samoopravy fiktívny kov vibránium.

Matte Prototype

Luxus LC v pestrofarebných variáciách
Luxus LC v pestrofarebných variáciách

Verzia LC 500h Matte Prototype je najnovšou verziou kupé Lexusu. Predstavili ju na autosalóne Barcelona Motor Show 2019. Vozidlo je pokryté lakom Space Orange, inšpirovaným farbou zapadajúceho slnka. Povrch je matný, čo dodatočne zvýrazňuje športový charakter vozidla. Oranžové akcenty nájdeme aj v kabíne – na volante, palubnej doske a výplniach dverí. Auto je vybavené 21-palcovými ráfikmi polomatnej čiernej farby, strechou z uhlíkových vlákien a aktívnym spojlerom.

Black Label GT

Luxus LC v pestrofarebných variáciách

Lexus LC Black Label GT v skutočnosti nie je výtvorom výrobcu Lexusu, ale i tak si zaslúži poctu. Na tuningovej výstave SEMA 2017, pri príležitosti 20. výročia svojej existencie, predstavil takéto vozidlo japonský tuner Artisan Spirits, ktorý už roky úzko spolupracuje s Lexusom. Vďaka komplexnému tuningovému balíku s predným spojlerom, prahovými lištami a veľkým zadným krídlom auto vyzerá ako plnokrvné pretekárske vozidlo. Balík je samozrejme dostupný v predaji a dodávaný v dvoch verziách – zo sklených vlákien alebo z karbónu.

Luxus LC v pestrofarebných variáciách