Magazín

VIDEO: Je lepším vodičom Clarkson, May alebo Hammond? Poznáme odpoveď:

Abbie Eaton má 27 rokov a je profesionálnym jazdcom. Donedávna pre mnohých z nás takmer neexistovala, no po odchode „Američana“ z relácie The Grand Tour sa na jeho miesto dostala práve Abbie. Jej úlohou je čo najrýchlejšie zajazdiť kolo na upravenej trati, častokrát pritom šoféruje tie najzaujímavejšie autá na planéte. Na základe výsledného času potom dobre známi protagonisti hodnotia jednotlivé autá, ktoré sa v relácii objavia. Okrem toho mala počas svojho pôsobenia pri filmovaní príležitosť vidieť aj to, ako hlavné hviezdy programu jazdia a aké sú ich šoférske schopnosti. Na otázku, ktorý z trojice je podľa nej najlepším vodičom, odpovedala takto: „Asi to bude Clarkson, pretože je na trati najsebavedomejší. Taktiež sa nebojí ísť bokom a dokáže priviesť auto až na limit.“

Okrem tejto informácie prezradila aj ďalšie zaujímavosti z natáčania populárnej show. Najzábavnejším autom na trati pre ňu bolo Lamborghini Huracan Performante. Na opačný koniec rebríčka potom zaradila Volkswagen Up! GTI, ktorý jej nesadol. Avšak najťažšie ovládateľným autom zo všetkých bol práve nový Stratos, ktorý sme mohli vidieť v poslednej sérii.

Viac zaujímavostí sa dozviete v päťminútovom rozhovore, ktorý odhalí ďalšie detaily z jej života. Vrátane jej každodenného auta, ktorým je prekvapivo naftový hatchback. Dozviete sa tiež o Abbienej ikone motoristického športu, obľúbenej hudbe za volantom či rýchlostných rekordoch.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!