Magazín

VIDEO: Pozor na podivné praktiky pražských taxikárov! Tento navyše zaútočil na reportéra

Vo svojej sérií videí upozorňujú nielen občanov Čiech ale aj zahraničných turistov na podivné praktiky niektorých pražských taxikárov. Tí sú ochotní si za jazdu opýtať si aj štvornásobok ceny. Stačí, že na nich vyhŕknete po anglicky.

Čo na to šéf taxikárskych odborov?

Pavol Jelínek, šéf odborů Taxi Praha
Pavol Jelínek, šéf už zlikvidovaných odborů Taxi Praha
Zdroj: Stream.cz

Ten v úprimnom rozhovore prezradil aj to, ako to funguje. Niektoré taxametre dovoľujú prepnúť jazdné, a tak za 1 km môžete pokojne zaplatiť aj 150-200 Kč. Kontrôl sa neboja, tie zväčša chodievajú uniformované. Podľa jeho slov práve tento princíp dovoľuje slušné privyrobenie si práve na zahraničných turistoch.

Rozhovor so šéfom odborov

A na záver už len vyjadrenie z českého registra firiem:

  • Usnesením Městského soudu v Praze, ze dne 4.4.2017, 73 Cm 59/2016-12, které nabylo právní moci dne 6.5.2017, byl Odborový svaz Taxi Praha, IČ 26573636, zrušen s likvidací.

Videá nakoniec priniesli svoj výsledok...

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.